Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Prado Türkiye Yollarında

Yeni Prado Türkiye Yollarında

Toyota Land Cruiser Prado

CARMEDYA – Yeni Prado Türkiye Yollarında. Toyota, arazi aracı pazarındaki iddialı temsilcisi Land Cruiser Prado’yu yenileyerek Türkiye’de satışa sundu. Son 60 yılda toplam 176 ülkede beş milyon adetlik satış rakamına imza attı Land Cruiser. Ailenin iki üyesinden biri olan Prado, sadece lüks ve konfor özellikleriyle değil, ileri seviyede aktif ve pasif güvenlik donanımıyla da arazideki iddiasını arttırıyor.

Yeni Prado Türkiye Yollarında

Güçlü ve çekici dış görünümü zarif ve estetik hatlarla şekillendirilen Yeni Prado, kent yaşamının şıklığıyla heybetli arazi aracı görünümünü birleştirmeyi başarıyor. Yeni Prado, yeniden tasarlanan çamurlukları, entegre sis lambalarına sahip yeni ön tamponu ile dikey sütunlardan oluşan yeni ön ızgarasıyla şık ve sağlam bir duruş sergiliyor. Otomobil viraj içini aydınlatan sürüşe duyarlı farlara ve LED teknolojisini barındıran stop grubuna sahip.

Yeni Toyota Land Cruiser Prado’nun iç mekanı estetik tasarım, fonksiyonellik, esneklik, kalite ve konfor gibi özelliklerle öne çıkıyor. Navigasyon sistemi, Bluetooth, JBL premium müzik sistemi, arka koltuk eğlence sistemi gibi gelişmiş teknolojik donanımlarla fonksiyonellik ve konfor en üst seviyeye çıkıyor.

Aracın içinde akıllıca yerleştirilmiş saklama gözleri ve koltuk tasarımları fonksiyonelliği arttırıyor. Ayrıca kolaylıkla katlanabilen ikinci sıra koltuklar 135 mm ileri–geri hareket kabiliyeti sunuyor. Üçüncü sırada yer alan koltuklar ise elektirkli olarak katlanma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Güvenlik üst seviyede 

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado’yu diz hava yastığı da dahil olmak üzere dokuz hava yastığı sunuyor. Bununla birlikte sürücü ve ön yolcu aktif koltuk başlıkları ile en üst seviyede güvenlikle müşterilerine sunuyor. Yeni Prado, sürücü ve yolcuların güvenliğinin yanısıra, özel ön tampon, ızgara ve motor kaputu tasarımıyla olası bir çarpma anında yayalara da koruma sağlıyor.

Oldukça zengin bir donanım listesine sahip otomobil kullanıcılara hem güvenli hem de konforlu bir sürüş sunuyor.

Yeni Prado’da Dinamik Süspansiyon Sistemi (KDSS), Arazi Kullanım Destek Sistemi (Crawl Control), Adapte Değişken Süspansiyon Sistemi (AVS), Çoklu Arazi Seçimi (Multi-Terrain Select), dört adet kamera ve çoklu arazi monitörü bulunuyor.

Yeni Prado, 4.0 lt V6 Dual VVT-i benzinli ve 3.0 lt D-4D dizel olmak üzere iki motor seçeneği ile pazara sunuluyor. 4.0 lt V6 silindirli Dual VVT-i benzinli motor 282 PS güç ve 387 Nm tork güç üretiyor. Sadece 9.2 saniyede Land Cruiser Prado’yu 0’dan 100 km/s hıza ulaştırıyor. 3.0 lt D-4D dizel motor ise 173 PS güç ve 410 Nm tork güç üretiyor. Araç 106 bin avro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı