Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Picanto Yüzünü Gösterdi

Yeni Picanto Yüzünü Gösterdi

Kia Motors, merakla beklenen A segmentindeki modeli Picanto’nun ilk resmi fotoğraflarını geçtiğimiz günlerde yayınladı. Yeni Picanto’nun uluslararası lansmanı ise Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Kia Tasarım Merkezi’nin dünyaca ünlü baş tasarımcısı Peter Schreyer’e göre yeni Picanto, Kia’nın yeni tasarım anlayışının genel çizgilerini başarıyla taşırken, kendine has bir tasarım anlayışından da ödün vermiyor.  Tamamen yeniden tasarlanan, uzunluğu ve dingil mesafesi artırılan yeni Kia Picanto, pazara iddialı giriyor.

Yeni Kia Picanto, 5  kapılı hatchback versiyonuna ek olarak, Avrupa pazarı için 3 kapılı sportif bir versiyonu ile de satışa sunulacak.

Yeni Kia Picanto, düz ve otomotiv vites seçeneği,  1,0 lt ve 1,2 lt. benzinli son derece düşük emisyon değerlerine sahip yeni motorlar ile donatılacak. Benzinli motorlar ile birlikte uygun olan pazarlarda aracın LPG gibi alternatif yakıtlı versiyonları da pazara sunulacak. Yeni Kia Picanto ülkemizde Nisan ayında satışa sunulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı