Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Octavia Combi Cenevre’de Sergilendi

Yeni Octavia Combi Cenevre’de Sergilendi

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Skoda Octavia’nın tamamen yeni Combi ve Combi 4×4 versiyonlarının dünya lansmanı gerçekleşti.

Baştan sona tamamen yeniden tasarlanan Octavia Combi, önceki nesillerine göre daha dinamik bir görüntü sergiliyor.

Yeni Skoda Octavia Combi, bir önceki nesline göre 90 mm daha uzun ve 45 mm daha geniş hale geldi. Aracın dingil mesafesi yaklaşık 11 cm kadar artış gösterirken, arka koltuklarda oturanlar için sunulan diz mesafesinde 73 mm’lik bir artış oldu. Bagaj kapasitesi 610 litreye çıkarken, arka koltuk sırtlıkları yatırıldığında bu alan 1740 litreye kadar artabiliyor.

Araçta bir dolu “akıllı” detay da bulunuyor. Yeni Skoda Octavia’da sunulan pratik yeniliklere ek olarak Combi versiyonunda arka koltuk sırtlıklarının bagaj kapağından yatırılabilmesi gibi ek özellikler dikkat çekiyor. Bu fonksiyon, bagaj kapağından uzun nesnelerin araca yüklenmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca ayarlanabilir ve çıkartılabilir bagaj zemininin altında, bagaj perdesi ve tavan çıtalarının konulabileceği özel gözler de bulunuyor.

Yeni motorları sayesinde önceki nesline oranla yüzde 17 daha az yakıt tüketimine sahip yeni Octavia Combi, 4 benzinli ve 4 dizel motor seçeneği sunuyor.

Fuardaki Skoda standında ayrıca Octavia Combi’nin tamamen yeni geliştirilmiş dört tekerlekten çekiş sisitemi ve 5. nesil Haldex kavrama sistemiyle donatılmış 4×4 versiyonu da sergileniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı