Buradasınız
Home > Markalar > Citroen > Yeni Nesil C3 WRC Ralliye Hazır

Yeni Nesil C3 WRC Ralliye Hazır

CARMEDYA.COM – 2017 WRC sezonu başlamasına az kala organizasyonda boy gösterecek otomobiller yavaş yavaş yüzlerini göstermeye başladı. Fuarda boy gösterisi yapmak isteyen Citroën yeni aracını konsept olarak

Ralli araçlarından beklenen değişimlerin tamamını bünyesinde barındıran yeni C3 temelli otomobilde dev bir splitter kullanılırken 1.9 metre genişliğe ulaşan gövdede genişleyen çamurluklar ve arka çamurlukların altına hava yönlendiren yan etekler dikkat çekiyor.

Post-production : Astuce Productions

Tavana eklenen hava girişinin yanında otomobilin boyunu 4.15 metreye ulaştıran büyük spoiler de dikkat çeken detaylar arasında. Çift dörtgen egzoz çıkışı tampon içerisine alınırken büyük difüzör ralli aracının olmazsa olmazları arasında.

Değişen ve otomobilleri hızlandırmaya yönelik olan kurallar dahilinde şekillendirilen otomobil artık 25 kg daha hafif. Ayrıca turbo beslemeye sahip, 1.6 litre hacimli motorun gücü de 300 beygir seviyesinden 380 beygir civarına ulaşmış.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı