Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Mercedes A Serisi Gün Sayıyor

Yeni Mercedes A Serisi Gün Sayıyor

CARMEDYA.COM Mercedes-Benz, markayı kompakt sınıfta temsil eden A Serisi’ni yenilemek için kolları sıvadı. Tasarım şefi Gordon Wagener’e göre gelecek model daha sportif ve agresif bir görünüme sahip olacak. 

Yenilikle birlikte sakin görünümü yerine daha atletik bir profile ve gerçek anlamda sportif bir yüze sahip olacak Mercedes-Benz A Serisi, BMW karşısında da kızışan rekabette iddiasını da arttıracak.

Almanya Sindelfingen’de açıklamalarda bulunan Wagener, yeni görünüm ile ilgili detay vermekten kaçınırken, modelin çok daha sportif ve agresif olmasına rağmen, saf ve yalın çizgileri de koruyacağını söylemekle yetindi.

Beş yıl önce Wagener’in başlatıığı yeni tasarım çizgisi en son yenilenen E Serisi’yle tamamlanmış ve bu tasarım BMW ve Audi markalarının da yeni bir çizgi benimsemesini sağlamıştı.

İlk çizimlerinin paylaşıldığı toplantıda ayrıca Wagener, modelin ışık ve gölgelerle elde edilen yeni hatlarıyla metal kenarların kullanıldığı modellerden çok daha şık ve farklı bir tasarıma sahip olacağı, trapezoid ön ızgaranın ise değişerek, modelin yüzünün bir avcının karakterine sahip olacağını belirtti.

Yenilenecek A Serisi’nin gelecek yıl satışa sunulması bekleniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı