Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Mazda 3 Yüzünü Gösterdi

Yeni Mazda 3 Yüzünü Gösterdi

Mazda, SKYACTIV Teknolojileriyle donatılmış Yeni Mazda3’ü  İstanbul’da gün yüzüne çıkardı. Dünyanın beş ayrı noktasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen organizasyon için seçilen üç Avrupa şehrinden birisi canlı karakteri sebebiyle İstanbul oldu. Mazda’nın lokomotif modelinin yeni neslinin tanıtımı için New York ve Melbourne’un yanısıra Londra ve St. Petersburg’da da etkinlikler yapıldı.

SKYACTIV Teknolojileri ile donatılmış Yeni Mazda3 hatchback modelinin tanıtımı Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi. Diğer şehirlerle eş zamanlı planlanan İstanbul’daki organizasyonda Mazda Motor Avrupa yöneticileri de hazır bulundu.

Mazda Motor Avrupa Lojistik ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jorgen Olesen yaptığı konuşmada; “Yeni kompakt modelimiz, geçen 10 yılda, Mazda’nın global satışlarının üçte birini oluşturan 3.5 milyonluk satış adediyle şirket planlarımızın önemli bir parçasını oluşturuyor. Teknoloji ve stratejinin buluştuğu Yeni Mazda3’ü bir kilometre taşı olarak görüyoruz ve bu popüler modelimizin yeni neslini İstanbul’da tanıtmaktan ötürü ayrıca memnuniyet duyuyoruz”dedi.

Mazda 3

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ise konuya ilişkin olarak “Yeni Mazda3’ün Dünya Prömiyeri için seçilen şehirlerden birinin İstanbul olması bizi oldukça sevindirdi. Yeni Mazda3’ün sahip olduğu tasarım ve teknolojisi ile Mazda CX-5 ve Mazda6’dan sonra Mazda’nın yeni nesil araçlar arasındaki yerini alması ise ayrıca heyecan duyduğumuz bir nokta. Yeni Mazda3’den beklentimiz çok yüksek” açıklamasını yaptı.

Yeni Mazda3, keyifli bir sürüşün yanısıra yakıt ekonomisi sunma ve güvenli araçlar üretmeye yönelik Mazda stratejisi Sürdürülebilir Zoom-Zoom’un uygulandığı en yeni model olma özelliğine sahip. Dünyanın en hızlı rölantide durma sistemi olan i-stop ve Mazda’nın fren enerjisi yenileme sistemi olan i-ELOOP ile birlikte sunuluyor. Yeni motorları ve şanzımana sahip Mazda3’ün Türkiye’de 2014 yılı itibariyle satışa sunulması planlanıyor.

Mazda 3

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı