Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Leon’un Fiyatı Açıklandı

Yeni Leon’un Fiyatı Açıklandı

Seat Leon, üçüncü nesliyle showroomlarda yerini aldı.

Yeni Leon, 1 dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneğiyle alınabiliyor. Yeni Leon ailesinin benzinli seçeneklerinin ilki, 1.2 litrelik TSI motora sahip. 105 hp güç çıkışına sahip model, 175 Nm tork üretiyor. Fabrika verilerine göre 0’dan 100km/s hıza 10 saniyede ulaşan bu versiyon, 100km’de ortalama 4,9 litre yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyonu değerine sahip.

Ailenin ikinci benzinli versiyonu ise 1.4 litrelik TSI motora sahip. 140 hp güç ve 250 Nm tork üreten bu versiyon 100 km’de ortalama 5,2 litre yakıt tüketirken, km’de 119 gr CO2 yayıyor. Yeni Leon’un Türkiye’deki dizel seçeneği ise 1.6 lt TDI 105hp. Model, 250 Nm tork üretirken 100 km’de ortalama olarak sadece 3,8 litre dizel tüketiyor ki bu, km’de 99 gram CO2’ye eş değer. Her üç versiyonu da Start/stop ve enerji geri kazanım sistemiyle donatılmış olan Yeni Leon’un 1.2 TSI ve 1.6 TDI versiyonu Reference ve Style olmak üzere iki farklı donanım paketiyle alınabiliyor. 1.4lt’lik versiyon ise Style donanımın yanısıra FR donanım paketiyle satışa sunuluyor.

Tasarım

Yeni Leon, iki renkli tasarımıyla ön panel gelenek dışı ve şık. Geniş hava menfezleri, klima kumandaları ve trim ögelerinin üç boyutlu formu gibi ince ayrıntılar aracı farklılaştırıyor.

Leon’un formuyla bütünleşen açılı çizgiye sahip farlar, kompakt sınıfta ilk kez tamamen LED olarak sunuluyor. Ayrıca LED gündüz farları sayesinde yeni Leon artık imza niteliğinde belirgin bir görüntüye kavuşuyor.

Yeni Leon’da güncel bilgi-eğlence çözümleri paketi sunuluyor. Bu paketin temelini, SEAT Ses Sistemi bilgi-eğlence ve iletişim işlevlerinin yanı sıra çok çeşitli araç işlevlerine de kokpitteki dokunmaya duyarlı ekran üzerinde kumanda eden Easy Connect (Kolay Bağlantı) çalıştırma sistemi oluşturuyor.

Giriş seviyesi, 5” ekranı ile Reference donanım paketinde dört hoparlör, SD kart, USB girişi ve Monocrom radyo ile birlikte sunulan Media System Touch, Style ve FR’de ise daha fazla seçeneğe sahip ve 6 hoparlör (FR’de 8 hoparlör) ile donatılan Media System Colour yer alıyor. Sistem, haricî cihazları Bluetooth, CD, MP3, USB veya aux-in ile bağlamayı mümkün kılıyor. 5 inç, renkli dokunmatik ekranı araç işlevlerini de kontrol ediyor.

Araç 42 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı