Buradasınız
Home > Google > Yeni Land Rover Defender elektrikli olacak

Yeni Land Rover Defender elektrikli olacak

Land Rover Defender Elektrikli

CARMEDYA.COM – Land Rover’ın yeni nesil Defender modeli, önümüzdeki 12 ay içinde otomobil severler ile buluşturulacak. Model tamamen elektrikli olarak gelecek.

Yeni Land Rover Defender elektrikli olacak

Land Rover Defender Elektrikli

İngiliz otomobil üreticisi daha önce sıfır emisyonlu Defender’ın oluşabileceği hakkında bilgi vermemişti. Ancak modelin üretimi devam edecek ve yenilikler sunarak gelecek. İddia, marka içinden ismini vermek istemeyen biri tarafından basına sızdırıldı. Söylentilere göre modelin en az bir elektrikli motor seçeneğinin olacağı biliniyor. Yeni Land Rover Defender yeni platformu ile bir çok farklı motoru üzerinde konumlandırma imkanı sunacak.

Yeni nesil Evoque veya Land Rover Discovery Sport’un veya hatta çeşitli Jaguar modellerinin çelik / alüminyum platformunun mimarisini kullanmayacak. Bunların yerine yeni Defender, Discovery tarafından kullanılan alüminyum platformun özel bir versiyonuyla desteklenecek. Tamamıyla elektrikli Defender’ın yanında bir dizi petrol, dizel ve melez alternatiflerinde olması bekleniyor.

Kübra Yeşilkaya
2014 yılında lisede, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünü bitirmişdir. 2016 yılında SAÜ MYO Üniversitesinden, Habercilik ve Gazetecilik den mezun olmuştur. Ayrıca AÖF – Medya ve İletişim bölümünde eğitimine devam etmektedir. 2014 den 2016 yılları sonuna kadar Kampüshaber gazetesinde Grafikerlik ve muhabirlik, aynı zamanda Hürriyet aile sitesinde editör yardımcılığı yapmıştır. Kısa bir süre M&T Reklam şirketinde grafik tasarımcı olarak yer almıştır. 2017 yılında Anadolu Yaşam Sağlık Tesislerinde Sosyal Medya Uzman yardımcılığı ve grafikerlik yapan Kübra Yeşilkaya, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup da yeni görevine devam etmektedir.

    Benzer yazılar

    Yukarı