Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Forester Yüzünü Japonya’da Gösterdi

Yeni Forester Yüzünü Japonya’da Gösterdi

Subaru’nun amiral gemisi olarak nitelendirilen Forester modeli yenilendi. 1997 yılında pazara sunulan Forester’ın 4. nesil modeli 13 Kasım’da kapılarını açan Japonya Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

Performans, güvenli sürüş ve çevreci yaklaşımı birleştirmesiyle dikkat çeken Subaru, Forester modeliyle bir dizi yeniliğe imza atıyor. Zarif ve kompakt tasarımı, güçlü 4X4 özellikleri ve sadece Subaru’ya özgü Boxer motoru sayesinde öne çıkan Forester’ın 4. neslinin dünya lansmanı 13 Kasım’da Japonya’dagerçekleşti.

Gerçek bir SUV karakteri ile yeniden geliştirilen Forester, daha yüksek bir sürüş platformuna sahip. Maksimum yol tutuşu seviyesine ve güvenlik özelliklerine sahip olan yeni Forester aynı zamanda çevre dostu nitelikleri ile iddialı bir sürüş performansı da sunuyor.

Turbo beslemeli 240 beygir gücünde motor

Spor otomobiller yaratma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Subaru, yeni Forester için sportif dokunuşlar yapmayı ihmal etmedi. Yeni Forester 240 beygir gücündeki Turbo versiyonu ile spor otomobillerin sürüş zevkinin 4×4 bir SUV’da da yaşanabileceğini ispatlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı