Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Fluence Satışa Sunuldu

Yeni Fluence Satışa Sunuldu

İlk kez Kasım 2012’de İstanbul Autoshow’da Dünya Prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Fluence Türkiye’de satışa sunuldu. Ön yüzü, Renault tasarım direktörü Laurens Van Den Acker’in öncülüğünde oluşturulan ve ilk olarak Clio IV ile ortaya çıkan yeni marka kimliğini taşıyan Yeni Fluence, Yokuşta kalkış destek sistemi, park yardım sistemi, elektrikli park freni ve hız ayar ve sabitleyici gibi üstün teknolojik donanımlar hayatı kolaylaştırılıyor. Renault R-Link sistemi ile geliştirilen multimedya seçenekleri ise artık araç içerisinde internete bağlanma imkanı bile sunuyor.

Yeni 1.6l 16V 115bg CVT X-Tronic benzinli motor seçeneğinde sunulan otomatik vitesli versiyonuyla dikkat çekerken, dört farklı dizel motor; yeni 1.6 dCi 130bg (manuel altı vites), 1.5 dCi 90bg (manuel beş vites), 1.5 dCi 110bg (manuel altı vites) ve 1.5 dCi 110bg EDC (çift kavramalı otomatik vites), benzinli 1.6l 16V 110bg (manuel beş vites) ve altı kademeli çift kavramalı EDC dizel otomatik vites seçeneğiyle oldukça geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor.

Fluence’da güvenlik donanımları olarak ABS, acil durum fren desteği, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, üç noktalı gergili ön emniyet kemerleri, Isofix bağlantısı, üç arka koltuk için yük sınırlayıcı emniyet kemerleri, projeksiyon mercekli farlar. ESP, ön ve arka perde hava yastıkları ise ekipman seviyesine göre standart olarak sunuluyor.

Yeni Fluence Türkiye’de 39 bin 900TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor. Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile tüketicinin beğenisine sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı