Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Aveo’ya Tam Not

Yeni Aveo’ya Tam Not

Yeni Aveo, zorluk derecesi arttırılmış Euro NCAP güvenlik testinden en yüksek değerlendirme olan 5 yıldızı almayı başardı.

Bağımsız Avrupa güvenlik testi organizasyonu olan Euro NCAP’in 2009 senesi başından itibaren her sene güvenlik testi kapsamı genişletiliyor ve 5 yıldız almak için daha yüksek güvenlik standart koşulları oluşturuluyor. Yeni Chevrolet Aveo, oluşturulan bu yeni güvenlik testi kriterlerine göre Euro NCAP den 5 yıldız aldı. Türkiye’de B segmentinde 5 yıldızı alan ve tüm modellerinde standardı sağlayan tek model olmayı başardı. Aveo bu başarısını B segmentinde özellikle yetişkin ve çocuk koruması , güvenlik destek kategorilerinde aldığı en yüksek derecelerle elde etti.

Yeni Aveo’da tüm modellerde 8 hava yastığı (sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları), Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Yokuşta Kalkış Desteği, ABS+EBD Destekli Fren Sistemi, Elektronik Çekiş Kontrolü (TC), Hız Sabitleme Özelliği , ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ve yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemide standart sunuluyor.

Yeni Aveo’da 4 farklı son teknoloji motor seçeneği bulunuyor. Otomobilde sunulan Bluetooth özellikli müzik sistemi ile cep telefonunuzdan dilediğiniz müziği dinleyebilir, eller serbest (hands free) görüşmede yapabilirsiniz.

Yeni Aveo lansman ayına özel 28 bin 780 TL’den başlayan fiyatlarıyla satışa sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı