Buradasınız
Home > Markalar > Audi > Yeni Audi A7 Karşınızda

Yeni Audi A7 Karşınızda

Audi A7 Sportback

CARMEDYA.COM – Audi markasının yeni tasarımını temsil eden A7 Sportback oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip. Dört kapılı Coupé, dinamik çizgilere, sportif bir sürüş deneyimine ve çok yönlü bir alan konseptine sahip.

 

Yeni A7 Sportback’te gövdesi geniş yüzeylerin, keskin kenarların, değişken ışık ve gölgelerin öne çıktığı farklı bir tasarım yoluna gidilmiş. Gran Turismo’nun dinamik karakteri; geniş, alçak tek parça ızgarası ve öne çıkan hava kanalları ile göze çarpıyor. Otomobilde, yatay olarak uzanan on iki ayrı ışık şeridi ve iki adet isteğe bağlı far seçeneği bulunuyor.

Sistematik dijitalleşme: MMI dokunmatik ekran ve çevrimiçi sesli kumanda

Otomobilde, akustik haptik geri bildirime sahip bir MMI dokunmatik ekran konsepti bulunuyor. Bu sayede, bir fonksiyonun etkinleştirildiği, ekrana dokunurken hissedilebiliyor ve klik sesi duyuluyor. Markanın isteğe bağlı olarak sunduğu sesli kumanda özelliği, MMI navigasyon ve diğer sistemlerle doğal bir dil ile diyalog kurulacak şekilde tasarlandı. Bu sistem, hem araç içi bilgilerini hem de buluttan aldığı bilgileri kullanarak tüm verileri işliyor. MMI Navigation Plus sisteminde aynı zamanda sanal kokpit uygulaması da yer alıyor.

Daha dinamik bir sürüş ve daha konforlu uzun mesafe yolculuklar: Şasi

İsteğe bağlı olarak sunulan dinamik dört tekerlekten yönlendirme özelliği, otomobilin daha dengeli olmasını sağlıyor. Ön aksta, yönlendirme oranını sürüş durumuna göre değiştiren bu fonksiyon, arka aksta ise tekerlekleri hıza göre değişecek şekilde, ön tekerlerle aynı veya ön tekerlerden farklı bir yönde çeviriyor. Sürücüye geri bildirim veren yeni bir iyileştirilmiş direksiyon konsepti de mevcut.

Geniş tabanlı elektrikli sistem: Tüm motorlara uygun yarı hibrit sistem

Otomobilin tahrik sisteminin, yeni yarı hibrit sistem ile verimliliği artırılmış. Coupé’nin ilk versiyonunda 3.0 TDI motor bulunuyor. MHEV sistemi, her iki motorda da 48 voltluk bir ana elektrik sistemi ve alternatör marş motoru ile çalışarak 12 kilovata varan gücü geri kazanıyor.

Otomobilin 3.0 TFSI versiyonunda yedi ileri S tronik, 3.0 TDI versiyonunda ise sekiz ileri tiptronik şanzıman donanım bulunuyor.

3.0 TFSI modelinde turbo şarjlı 340 hp güç ve 500 Nm tork üretebilen V6 motor bulunuyor. Dört kapılı coupé otomobil saatte 0’dan 100 km’ye 5,3 saniyede çıkarabiliyor. Maksimum hızı ise saatte 250 km.

286 hp güç ve 620 Nm tork üretebilen 3.0 TDI motor ise saatte 0’dan 100 km hıza 5,7 saniyede ulaşıyor.

Benzer yazılar

Yukarı