Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Adrenalin Makinesi: Subaru WRX STI

Yeni Adrenalin Makinesi: Subaru WRX STI

Subaru WRX STi

Japon otomobil üreticisi Subaru’nun motorsporları alanında haklı bir üne kavuşan WRX STI modeli yen yüzüyle satışa sunuldu. İzmir Ülkü Pisti’nde gerçekleşen Türkiye tanıtımında aracı kullanma imkanına da sahip olduk.

Subaru’nun sportif imajının yerleşmesindeki en büyük etken olan Impreza, sayısız zaferlere imza atmış köklü bir ralli geçmişi olan WRX STI modelinin daha iyi bir yol tutuşu sağlamak üzere tasarım özellikleri geliştirdi. 2011 Subaru WRX STI’da sağlam şasi geometrisinden Simetrik Sürekli Dört Çeker (AWD) sistemine kadar tüm tasarım unsurları uyum içerisinde çalışıyor. “Şimdiye kadar üretilen en hızlı WRX STI” konsepti temel alınarak tasarlanan WRX STI modelinde tüm süspansiyon düzeni geliştirilerek araca daha üst düzeyde bir yol tutuş performansı ve manevra kabiliyeti kazandırıldı. Ön ve arka helezon yaylarının ve denge çubuklarının özelliklerinin değiştirilmesi sayesinde aracın devrilmeye karşı daha dirençli olması sağlandı.

SI- DRIVE (Subaru Akıllı Sürüş) fonksiyonu

Oldukça yüksek performans sergileyen motorun aktarma organı sistemi de yenilendi.

2011 WRX STI’da sürücünün yıl koşulları veya kendi isteği doğrultusunda üç farklı performans (Akıllı mod, Spor Modu, Aktif Spor Modu) seçeneğinden birini seçmesine imkan veren SI-DRIVE fonksiyonu yer alıyor. Bu fonksiyon sayesinde sürücüler en heyecan verici sürüşlerden, yakıt tasarrufu sağlayan yumuşak şehir içi sürüşlere kadar tüm sürüş modlarında RWX STI’nın kalbinde yatan eşsiz motor keyfini sürüyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı