Buradasınız
Home > Güncel > Yeni Adrenalin Makinası: Aston Martin GT 310 Vanquish

Yeni Adrenalin Makinası: Aston Martin GT 310 Vanquish

İngiliz lüks spor otomobil üreticisi Aston Martin, markanın yeni amiral gemisi, GT “310 Vanquish” modelini tanıttı. Aston Martin 310 Vanquish model yelpazesinin zirvesinde yer alıyor.

İsmini efsane V12 Vanquish’den, şık tasarımını One-77’den alan 310 Vanquish, güçlü performansı, ikonik duruşu, tarzı ve el işçiliğiyle, Aston Martin mirasını geleceğin hayalleri ile harmanlıyor.

Aston Martin’in en güçlü üretim modeli olan Vanquish, altı vitesli Touchtronic II otomatik şanzımanı ve 6,0 litre atmosferik V12 motoru ile etkileyici performans verilerine sahip. 6.750 dev/dak’da 565 bg, 5.500 dev/dak’da 620 Nm tork, 0’dan 100 km/sa hıza 4,1 saniyede hızlanma, 295 km/sa azami hız, Vanquish’i kendinden emin bir şekilde süper otomobil listesine yerleştiriyor.

Aston Martin GT 310 Vanquish

Şasisinde ve karoserinde aluminyum ve karbon-fiber gibi hafif alaşımlara yer verilen Vanquish, DBS’e göre yaklaşık 50 kg daha hafif. Otomobil, ön ve arka akslar arasındaki eşit ağırlık dağılımı ve %25 oranında artan torsiyonel sağlamlığı ile dikkat çekiyor. Vanquish, yüzde 60 oranında arttırılmış 368 litrelik bagaj hacmi ile konforlu seyahatler vaad ediyor. Etkileyici tasarımını teknolojik yenilikler ile güçlendiren ve tercihe göre 2+2 veya 2+0 oturma düzeni ile alınabilecek otomobil, şehrin kalabalık yollarında ve otoyollarda aynı keyfi yaşatmak üzere tasarlandı.

Aston Martin GT 310 Vanquish

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı