Buradasınız
Home > Güncel > Yeni 308’in Fiyatı Açıklandı

Yeni 308’in Fiyatı Açıklandı

Yeni Peugeot 308, Access ve Active olmak üzere 2 farklı donanım seviyesi ile 38 bin 500 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlar ile Türkiye pazarına sunuldu. Access donanım seviyesinde ESP, yokuşta geri kaymayı önleyici sistem Hill Holder, ABS, elektronik fren gücü dağıtım sistemi EBD, acil fren yardım sistemi AFU, sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastıkları, hız sabitleme ve sınırlandırma sistemi cruise control, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı, elektro-hidrolik takviyeli direksiyon, klima, direksiyondan kumanda kollu Radyo CD MP3, ön sis farları ve Energy Saver düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler standart olarak yer alıyor. Bluetooth handsfree telefon kiti, USB bağlantısı, hazneli ön kol dayama bölümünden oluşan WIP Bluetooth Paketi, 16” alüminyum jantlar ile arka park yardım sistemi ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Active donanım seviyesinde, Access donanım seviyesinde yer alan ekipmanlara ek olarak ön ve arka yolcular için perde hava yastıkları, LED gündüz farları, ön ve arka park yardım sistemi, panoramik cam tavan ve elektrikli tavan perdesi, 16” alüminyum jantlar, Bluetooth handsfree telefon kiti, USB bağlantısı otomatik yanan farlar, follow me home refakatçi aydınlatma sistemi, yağmur sensörü, hazneli ön ve arka kol dayama, otomatik klima standart olarak yer alıyor. Bi-Xenon viraj yönlendirmeli farlar ve far yıkama sisteminden oluşan Xenon paketi ise tek opsiyon olarak sunuluyor.

Yüzde 15’e varan yakıt tasarrufu

Peugeot 308, sürüş özellikleri ve sürüş keyfi anlamında liderliğini sürdürürken çevre etkinliği konusunda da referans olmayı hedefliyor. CO2 salımlarının azaltılması Yeni Peugeot 308 projesinin başlıca amaçlarından biri oldu. Araçta yakıt tüketimini etkileyen tüm etkenler de optimize edildi. Bunun için araç ağırlığı ortalama 25 kg azaltıldı, yuvarlanma direnci ultra düşük 16″ lastikler kullanıldı, alternatörün çalışması optimize edildi, hidrolik direksiyon (GEP) kontrolü iyileştirildi, yakıt tüketimine etki eden en önemli unsurlardan hava sürtünme katsayısı 0,28 Cx ile segment rekoru bir seviyeye getirildi ve e-HDi mikro-hibrid teknolojisi kullanıldı.

Peugeot 508’den sonra, Yeni Peugeot 308’in 1.6 l HDi 112 hp Euro 5 versiyonunda yenilikçi mikro-hibrid e-HDi teknolojisi ile son nesil STOP & START sistemi ilk kez kullanılıyor. “Gam kalbinde” konumlanan bir motor seçeneğinde bu yenilikler, maksimum sürüş keyfi için segmentte bir ilk olan Auto6R ve manuel vites kutulu iki farklı versiyonda sunuluyor.

e-HDi sistemi, şehir içinde yakıt tüketiminin yüzde 15 azaltılması, standart karma parkurda CO2 emisyonlarının 5 g/km düşürülmesi, takviyeli marş motorlu bir STOP & START‘a kıyasla motorun %40 daha hızlı yeniden çalıştırılması (400 ms) (alternatör tahrikli STOP & START), manuel bir vites kutusu ile 20 km/s hızdan itibaren motorun durdurulması (Auto6R ile 8 km/s) ve STOP & START kullanım keyfinin artırılması (çalışma sessizliği, titreşim olmaması) gibi çok önemli avantajlar sağlıyor.

Peugeot 308 Yeni

Geniş motor yelpazesi

CO2 emisyonlarını azami ölçüde azaltmak üzere, ister benzinli (VTi veya THP motorlar) ister dizel versiyonlar (yeni HDi Euro 5 motorları) sözkonusu olsun Yeni 308 en son nesil motorlarla donatıldı. Mevcut 5 motor ile sunulan manuel, Auto6R, otomatik olmak üzere farklı vites kutusu kombinasyon olanakları her müşteriye kendisine en çok uyan versiyonu seçme imkanı sağlıyor. Yeni Peugeot 308, Euro5 normlarına sahip 1.6 l VTi 120 hp (manuel ve otomatik), 1.6 l THP 156 hp (manuel ve otomatik) ve 1.6 l THP 200 hp (manuel GTi) olmak üzere 3 benzinli ve 1.6 l HDi FAP 92 hp (manuel), 1.6 l e-HDi FAP 112 hp (manuel ve Auto6R) olmak üzere 2 dizel motor seçeneği ile sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı