Buradasınız
Home > Güncel > Yedek Parça Sektörü’nden Brüksel’e Transfer

Yedek Parça Sektörü’nden Brüksel’e Transfer

Yenileme Pazarı Derneği (YPG) Yönetim Kurulu Üyesi ve Grupoto Yönetim Kurulu Başkan Vekili Eyal Tarablus, merkezi Brüksel’de bulunan FIGIEFA yönetim kuruluna seçildi. YPG yönetimi tarafından FIGIEFA yönetimine 9 aday arasından seçilerek aday gösterilen Tarablus, 24 Mayıs’ta gerçekleştirilen genel kurulda seçimler sonucunda Tarablus, FIGIEFA Yönetim Kurulu’nun ilk Türk üyesi oldu.

Üyelerinin çıkarlarını Avrupa ve uluslararası kuruluşlar nezdinde temsil eden, ticari bir federasyon niteliğindeki FIGIEFA’nın rolü, serbest ve etkin rekabeti, yedek parça yenileme, servis ve tamir pazarında tutmak amacıyla mevzuat tasarımını izlemek ve eşlik etmek. FIGIEFA, Avrupa kuruluşlarında paydaşlarının temsilini akredite ederken, Dünya Forumu Araç Uyumlaştırma Yönetmelikleri Üyeliği (UN-ECE-WP29) ile Avrupa Ekonomik Birleşik Devletler Komisyonu nezdinde (UNECE) danışman kadro statüsü rolünü şekillendiriyor.

Otomotiv yedek parça dağıtıcılarının ve geniş tamir zincirlerinin temsilcisi gibi hareket eden FIGIEFA, Avrupa Birliği seviyesinde otomotiv ikincil piyasalarını etkileyen bir çok sorun üzerinde aktif rol üstleniyor.

FIGIEFA, tüm pazar işlemcilerinin otomotiv yenileme parçalarını arz ve satınalma konusundaki serbestiyetine ve teknik bilgiye ulaşımında etkisi olan Avrupa ve UNECE mevzuat projelerini izleme sorumluluğunu yerine getiriyor. Otomotiv ikincil piyasalar rekabet etkinliğinin önemi, motorlu araç tüketicilerinin çıkarı ve bağımsız yedek parça dağıtıcılarının oynadığı anahtar rol için Avrupa karar alıcılarının farkındalığını yükseltmeyi görev edinen Federasyon, araç teknolojisinde yeni gelişmeleri, araçların ‘’tamir görebilirliği’’ üzerindeki etkinliğini ve araç yedek parça, servis ve tamir pazarını izliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı