Buradasınız
Home > Güncel > Yarış Pistlerinden Yollara

Yarış Pistlerinden Yollara

FIA WTCC (FIA Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası), aralarında F1 ve WRC’nin de bulunduğu üç FIA dünya şampiyonasından biri. Tümü ADVAN yarış lastikleri ile donatılmış BMW, CHEVROLET, VOLVO ve SEAT marka binek otomobiller, 4 kıtada 12 farklı ülkede düzenlenen bu dünya şampiyonası için sıkı bir rekabete giriyor. Yokohama’nın ADVAN yarış lastikleri ise 2006 yılından bu yana FIA WTCC’de kullanılıyor. Yokohama yarış pistlerindeki heyecanın yollarda da hissedilebilmesi için yeni nesil yarış lastiklerini piyasaya sürdü.

Çevreci yarış lastiği

Son iki yıldır yarışlarda gelişmiş bir çevre performansı sunan ECO yarış lastikleri kullanılıyor. Yeni geliştirilen ECO yarış lastiğinde, daha önce kullanılan aromatik yağların yerine Portakal Yağı gibi doğal maddeler kullanılarak yağ ve kauçuk karışımı revize edildi. Portakal Yağı, kauçuğun daha esnek olmasını sağlayarak kuru zemin üzerindeki manevra ve kavrama performansını klasik tip lastiklerdekine kıyasla önemli ölçüde artırmakta ve çevresel etkileri azaltıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı