Buradasınız
Home > Güncel > Yamaha’dan Çifte Zafer

Yamaha’dan Çifte Zafer

MotoGP Fransa Jorge Lorenzo

MotoGP’de sezonun üçüncü yarışı Fransa’da gerçekleşti. İzleyenlere heyecan verici dakikalar yaşatan Fransa GP’sinde zafere ulaşan isim Yamaha pilotu Jorge Lorenzo oldu. Yarışta ikinci sırayı ise Lorenzo’nun takım arkadaşı Valentino Rossi aldı.

Fransa’nın ünlü LeMans Pisti’nde toplam 28 tur üzerinden gerçekleşen yarışa İtalyan Valentino Rossi, sıralama turlarında elde ettiği derece sayesinde pol pozisyonda başladı. Yarışın daha ikinci turunda Casey Stoner, dengesini kaybederek düşünce yarış dışı kaldı.

Yarış boyunca liderlik mücadelesi iki Yamaha pilotu Lorenzo ve Rossi arasında yaşandı. 10. tura kadar liderliğini koruyan Rossi, bu turda takım arkadaşı Lorenzo’nun kendisini geçmesine engel olamayınca ikinci sıraya geriledi. Bu turdan itibaren yarışın sonuna kadar yerini koruyan Lorenzo, Fransa GP’sinde zafere ulaştı. Jorge Lorenzo elde ettiği zaferle puanını 70’e yükselterek, genel klasmandaki liderliğini de korumayı başardı.

[table id=12 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı