Buradasınız
Home > Güncel > Yamaha, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sahne alacak

Yamaha, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sahne alacak

CARMEDYA.COM – Yamaha, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sahne alacak. Yamaha, bu yılki Tokyo Motor Show’da başka bir araba konsepti çıkaracak.

Yamaha, Tokyo Otomobil Fuarı’nda sahne alacak

Aracla ilgili sınırlı bilgi biliniyor. Ancak 2015 yılında dünyaya gösterilen Spor Sürüş Kavramının izlerini sürdürecek . Bu konsept gibi, yeni otomobil Gordon Murray’ın iStream üretim sürecinde inşa edilecek. Aynı zamanda iki kapılı bir spor araba olacak.

Yamaha’nın orta vadede spor arabasını 900 kg ile sınırlandırmayı planladığını bildiriyor. Smart Roadster’a benzer boyutta. Güç muhtemelen, 100 hp’ın üzerinde olacak. Bu güç 1.0 litrelik üç silindirli bir motordan üretilecek. Bu otomobil Lotus Elise için doğrudan rakip olacak.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı