Buradasınız
Home > Güncel > X6’ya Rakip Geliyor

X6’ya Rakip Geliyor

Mercedes-Benz, off-road kabiliyeti yüksek model serilerinin dışında on-road yeteneklerinin öne çıktığı yepyeni bir SUV sınıfı model gamının adımlarını atmaya devam ediyor.

Avrupa’da mart ayında satışa suntan GLA’nın ardından Pekin’de tanıtılan Concept Coupe SUV ile Alman yetkililerin bu konudaki çalışmalarının geldiği son nokta gözler önüne serildi.

20 Nisan’da detayları paylaşılan Concept Coupe SUV, BMW’nin X6 modeliyle rekabet edecek yeni model hakkında önemli ipuçları taşıyor. ABD’de Alabama bölgesindeki tesiste gelecek yıl üretimine başlanılması planlanan model, dört kapılı, coupe formlarına sahip, yüksek oturma pozisyonu ve sportif bir tasarım sunan yeni nesil SUV açılımının önemli adımlarından birisi olarak karşımıza çıkacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı