Buradasınız
Home > Haberler > BMW > X1’in Hidrit Modeli Şimdilik Çin’e Özel

X1’in Hidrit Modeli Şimdilik Çin’e Özel

CARMEDYA.COM – Gün geçtikçe sayıları artan hibrit otomobillere bir yenisi eklendi. Yeni nesil BMW X1’in hibrit versiyonu ilginç şekilde Çin’de tanıtıldı. Bu ülkede üretilecek olan otomobil ilk olarak yine sadece Çin pazarında satılacak.

Ön panjurda kullanılan mavi renkli ızgaralar, daha ince lastikler ve sol ön çamurluğun arkasında yer alan şarj kapağıyla tanınabilen otomobilin görünümünde başka farklılık bulunmuyor.

Kaputu altında turbo beslemeye sahip, 1.5 litre hacimli benzinli motor gürev yapan araç 136 beygir güç, 220 Nm tork üretebilirken elektrik motoru 95 beygir güç, 165 Nm tork üretebiliyor. Bu sayede hibrit X1’in 0’dan 100 km/s sürate ulaşması 7.4 saniye sürüyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı