Buradasınız
Home > Güncel > VW’den Global Satış Başarısı

VW’den Global Satış Başarısı

Volkswagen, Ocak ayında dünya genelinde satışlarının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,5 oranında artarak 418 bin 800’e ulaştığını duyurdu. Volkswagen Grubu ile Volkswagen Binek Araçlar Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Christian Klinge bu başarıyla ilgili “genç ve çevreye duyarlı ürün gamımız, tüm dünya genelindeki müşterimizin aradığı bütün özellikleri taşıyor”  diye konuştu.

Volkswagen’in binek araç satışlarını, büyüyen otomobil pazarına sahip bölgelerde artırdığı dikkat çekiyor. Buna göre Ocak ayında, Güney Amerika’da satış rakamı geçen yıla göre yüzde 16,1 oranında artarak 62 bin 400’ü, Asya Pasifik bölgesinde satışlar da yüzde 31,5 oranında artarak 187 bin 700’ü buldu. Asya Pasifik bölgesi, en çok satış yapılan bölge oldu. Volkswagen’in en çok satış yaptığı ikinci bölge ise 175 bin ile geçen yıla göre yüzde 29,4 artış yaşanan Çin ve Hong Kong’du. Hindistan’da da Ocak satışları geçen yıla göre 10 kat artarak 4 bine ulaştı.

Türkiye’de tüm zamanların en iyi Ocak ayı

2011 Ocak ayı, Volkswagen Binek Araç’ın en çok araç sattığı Ocak ayı oldu. Volkswagen Binek Araç 3 bin 599 araç ile Türkiye’de tüm zamanların en iyi Ocak ayına imza attı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı