Buradasınız
Home > Güncel > VW’den Cenevre’de 2 Dünya Lansmanı

VW’den Cenevre’de 2 Dünya Lansmanı

Yeniliklerine Ocak ayında Passat’ın ABD versiyonunu Detroit’te ve 1 litrelik otomobil XL1’i Doha’da görücüye çıkararak başlayan Volkswagen, yeni dünya tanıtımlarını Avrupa’da sürdürüyor: 3-13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Volkswagen, yeni Golf Cabrio ile teknik ve görsel açıdan mükemmelleştirilen Tiguan’ı tanıtıyor.

Volkswagen, yazın ilk işaretlerinden birini Cenevre Otomobil Fuarı’nda sunuyor: Yeni Golf Cabrio. Bugüne kadar 684 bini aşkın cabrio model, Golf armasının altında satılmıştı; Yeni Golf Cabrio’nun bu rakamı kısa sürede çok daha yukarıları çekmesi hedefleniyor.

Dört kişilik bu otomobil, yumuşak tenteli şık bir tavana sahip ve elektro-hidrolik çalışma mekanizması sayesinde Golf’ün yumuşak tavanı sadece 9,5 saniyede açılıyor; tavanı, 30 km/s’e kadar sürüş hızlarında dahi açmak mümkün.

0,7 litre kadar daha az yakıt tüketen motorlar ve yeni destek sistemleriyle donatılan Yeni Tiguan, Cenevre’de yerini alıyor.

İlk kez yeni Avrupa pazarında yer alan Passat’ta sunulan ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’, kamera bazlı uzun hüzme kontrol sistemleri olan Far Desteği (H7 ışıkları) ve Dinamik Far Desteği (bi-xenon farlar) ile aracı şeritte tutma sistemi ‘Şerit Desteği’ gibi yeni destek sistemleri mevcut özellik ve donanım yelpazesini zenginleştiriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı