Buradasınız
Home > Güncel > VW Türkiye Facebook’ta 100 Bin’e Ulaştı

VW Türkiye Facebook’ta 100 Bin’e Ulaştı

2010 yılı Ekim ayı itibariyle devreye alınan Volkswagen Türkiye Facebook sayfası, kısa sürede 100 bini aşkın üyeye ulaşarak, önemli bir başarıya imza attı.

Volkswagen ve otomobil tutkunlarının, tüm Volkswagen Binek Araç modellerin fotoğraf ve videolarını takip edebildikleri sayfada ayrıca markayla ilgili son haberlere de ulaşılabiliyor.

Ayrıca ziyaretçiler, Volkswagen Türkiye tarafından hazırlanan çeşitli aplikasyonlarla interaktif iletişim kurabiliyorlar.

Dijital platforma çok önem veren Volkswagen, bilindiği üzere Avrupa’da iPad’i ilk kullanan otomotiv şirketi. ABD’de klasik tanıtım ve pazarlama yöntemlerini bir kenara bırakarak, bazı modellerini sadece dijital platformda tanıtan Volkswagen, ABD’de Polo GTI’ın lansmanını iPhone üzerinden ve Polo GTI tanıtımını da facebook’taki bir oyunla birlikte gerçekleştirmişti. Volkswagen Türkiye de, geçen yıl gerçekleştirilen İstanbul Autoshow Fuarı’nda da ise dijital platformlar üzerinden canlı yayın gerçekleştirmişti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı