Buradasınız
Home > Güncel > VW Touran Kabuk Değiştirdi

VW Touran Kabuk Değiştirdi

CARMEDYA – VW Touran Kabuk Değiştirdi. Volkswagen, kompakt MPV sınıfındaki temsilcisi Touran’ın yeni jenerasyonunun örtüsünü Almanya’nın Leipzig kentinde kaldırdı.

Alman üreticinin Polo, Golf ve Touareg modellerinde uyguladığı yeni tasarım anlayışını başarıyla yansıtan Touran, yatay krom çubuklarla desteklenen yeni ön ızgara ve geliştirilen far bloğuyla dinamik bir görünüm kazanmış. Aynı etkiyi aracın arka bölümünde yenilenen LED tipi stop lambaları ve aracı çekici kılan arka tampon da pekiştiriyor.

VW Touran Kabuk Değiştirdi

Touran, yenilenen iç mekanda sade ama modern bir tasarıma kavuşmuş. Aracın içinde yapılan değişiklikler arasında yeni üç kollu direksiyon simidi, beyaz renkli arka ışıklandırmaya sahip gösterge paneli ve orta konsolda araçla ilgili bilgileri de görmenizi sağlayan geniş elektronik ekran sayılabilir. Bunlara ek olarak, konsoldaki krom çerçeveler ve klima sisteminin yenilenen kontrol düğmeleri de Touran’ın iç mekanındaki estetiğe önemli katkı sağlıyor.

Volkswagen mühendisleri, Touran modelinin tercih edilmesindeki önemli kriterleri bu araçta da korurken, araç standart olarak yedi koltuklu oturma düzeniyle geniş ailelere hitap etmeyi sürdürüyor. Üçüncü sıradaki koltuklar istenildiği takdirde katlanarak zeminin içine girebiliyor ve bu şekilde 695 litrelik yükleme kapasitesi sağlanabiliyor. Eğer aynı zamanda orta sıradaki koltuklar da katlanırsa bu hacim 1913 litreye kadar yükseltilebiliyor. Yeni Touran’da ayrıca toplam 39 farklı saklama bölmesi bulunuyor.

Hangi motorlar gelecek?

Touran’ın yenilenen motorları daha fazla güç sunmasına rağmen, önceki motorlara göre çok daha düşük emisyon değerlerine ve yakıt tüketimine imza atıyor ve çevreye daha saygılı bir otomobil olma özelliğine kavuşuyor.

Modelin giriş seviyesinde  105 PS gücünde 1.2 litrelik TSI benzinli motor kullanılıyor. Bunu 140 PS gücündeki 1.4 litrelik TSI motor takip ediyor.

Dizel seçeneklerinde ise iki farklı dizel motor dört farklı beygirgücü sunuyor. 90 ve 105 PS güç sunan 1.6 litrelik TDI motoru 140 ve 170 PS güç sunan 2.0 litrelik TDI motor izliyor.

Touran’ın 1.2 litre TSI 105 PS benzinli ve 1.6 litre TDI 105 PS dizel motor, anahtarsız çalıştırma fonksiyonu ile geliyor.

Yeni Touran’da tüm bunlara ek olarak bir düğme yardımıyla aracın kendi kendisini park etme olanağı sunan park yardım sistemi de bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı