Buradasınız
Home > Güncel > VW Crafter Eylül’ü Bekliyor

VW Crafter Eylül’ü Bekliyor

Yeni VW Crafter Eylül ayı içinde Volkswagen Yetkili Satıcıları’nda satışa sunulacak. Yeni Crafter’ın,  daha önce Transporter ve Amarok’ta sunulan kendini ispatlamış 2.0 çift turbo TDI motoru yüksek çekiş gücü üretirken yüzde 12’ye varan oranda yakıt tüketimi sağlıyor.

Volkswagen Ticari Araç’ın Eylül ayında satışa sunacağı Yeni Crafter’daki değişiklikler ilk bakışta kendisini hissettiriyor.  Radyatör ızgarasının yatay çizgilerini öne çıkaran yeni tasarımlı ön kısmı ile Volkswagen’in güncel tasarım felsefesini takip eden Yeni Crafter, Caddy, Amarok ve Transporter araçlarda olduğu gibi modern bir görünüme sahip.

İç mekanda ise sürücü ve yolcuların rahatını sağlayacak her türlü detay düşünülmüş. Üst yapı çalışmaları, Volkswagen Ticari Araç garantisi ile gerçekleştirilen Yeni Crafter’ın yolcu bölümünde özel olarak tasarlanmış, üretilmiş ve sertifikalandırılmış lüks segment koltuklar kullanılıyor.

Yeni Crafter’da kendini ispatlamış Common Rail doğrudan püskürtmeli, güçlü ve yakıt yönünden verimli dört silindirli 2.0 TDI çift turbo dizel motor sunuluyor. Yeni motoru sayesinde düşük yakıt tüketim değerlerine ulaşan Yeni Crafter 100 kilometrede 7.9 litre ile yüzde 12 daha az yakıt harcarken, yüzde 19 oranında düşürülmüş karbon emisyon oranına sahip. Güçten taviz vermeyen Yeni Crafter’ın 163 PS güç üreten motoru, ayrıca 400 Nm ile bir önceki Crafter’a göre yüzde 14 daha fazla çekiş gücü sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı