Buradasınız
Home > Güncel > VW CC’nin Amörtisör Tercihi Tenneco CES

VW CC’nin Amörtisör Tercihi Tenneco CES

Tenneco’nun Belçika Brüksel’de bulunan merkezinden yapılan açıklamada; Volkswagen’in  Passat CC modellerinde sürüş kontrol sistemi olarak Monroe’nun en yeni ve teknolojik ürünü CES (Continuously Controlled Electronic System) amortisörlerini tercih ettiğini bildirdi.

Tenneco Başkanı ve CEO’su Gregg Sherril “Elektronik süspansiyon pazarındaki payımızı büyütmeye devam ediyoruz ve VW‘e de CES amortisörünü tedarik etmekten dolayı çok mutluyuz.  Araç sürüş ve yol tutuş özellikleri tüketicilerin araç satın alma kararında anahtar faktör olmaya devam ediyor. Dolayısıyla VW gibi birçok üretici, performans özelliklerini arttırarak araçlarını farklılaştırmak için elektronik süspansiyon teknolojisini kullanıyor” dedi.

Tenneco, CES amortisörlerinin yüksek adetli üretilen araç platformundaki ürün gamını genişleterek   global elektronik süspansiyon pazarındaki payını 4 katı kadar büyütmeyi hedefliyor.

Tenneco’nun, valf üreticisi Öhlins Racing ile birlikte geliştirdiği CES amortisörleri; sürücü, yol durumu, hız ve manevra gibi dinamiklere bağlı verilere göre sürekli ayarlanabilen bir sistemle konfordan ödün vermeden direksiyon hakimiyeti ve yol tutuşunu iyileştiriyor. 10 milisaniyelik zaman dilimlerinde verdiği tepkilere göre gerçekleşen valf ayarlamasıyla CES amortisörleri günümüzün en avantajlı elektronik süspansiyon sistemi ve Tenneco’nun İspanya Ermua’da bulunan fabrikasında üretiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı