Buradasınız
Home > Güncel > Volvo’nun Hibrid Kamyonu Ferrari İle Kapıştı

Volvo’nun Hibrid Kamyonu Ferrari İle Kapıştı

Volvo VN model Mean Green, İsveç Mantorp Kamyon Festivali’nde Ferrari’ye karşı yarıştı. Şimdiye kadar pek çok rekora imza atmış olan Boije Overbrink, Mean Green’in dünyanın en hızlı hibrid kamyonu olduğunu iddia ediyordu. Mantorp Parkı’nda yapılan yarışta Overbrink, Mean Green’in bir Ferrari’yi geçebilecek kadar güçlü olduğunu kanıtladı. Oldukça zorlu geçen yarışta, Volvo’nun en son hibrid teknolojisi ile donattığı Mean Green, Ferrari’ye meydan okudu. Başlangıçta Ferrari yarışı önde götürmesine rağmen Volvo Hibrid Mean Green, Ferrari’yi yakalayarak küçük bir farkla yarışı kazandı.

Boije Ovebrink ve hibrid kamyonu Mean Green, yeni rekorlarını sadece yarış alanında kırmadı. Mean Green’in Ferrari ile karşı karşıya geldiği yarışın videosu, YouTube’da büyük yankı uyandırdı. Şu ana kadar video yaklaşık 480,000 kez izlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Boije Overbrink, “Kıyasıya bir mücadele oldu ve arada neredeyse hiç fark yoktu. Pek çok insan benim kesinlikle kazanamayacağımı düşünmüştü. Volvo VN Hibrid’in Ferrari kadar hızlı bir araç olduğunu kanıtlamış olmaktan dolayı çok mutluyum. Ayrıca yarışın videosunun dünyanın farklı yerlerinden pek çok insan tarafından izlenerek rekor kırması da bizi gururlandırdı” dedi.

İlginç yarışın videosu için tıklayın

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Volvo’nun Hibrid Kamyonu Ferrari İle Kapıştı

    1. kızımın 2005 model daihatsu sirion aracı var. Gerçekten süper bir araba. Ancak geçen gün ufak bir kaza sonucu sağ ön farı kırıldı. Yetkili servis sipariş verdi, fakat 15-20 gün bekleyeceğimizi, çünkü depoda olmadığını, doğruysa gümrükten çıkmasını beklediklerini söyledi bu ayrı bir sıkıntı, bir de bir farın fiyatı 423 tl..bu korkunç bir rakam değil mi? Yan sanayisi olmayınca böyle olurmuş. Ben kendime de almayı düşünüyordum, ancak bu durumu görünce elimizdekini bile satmayı düşünüyoruz.

    Comments are closed.

    Yukarı