Buradasınız
Home > Güncel > Volvo Gelecek Planlarını Açıkladı

Volvo Gelecek Planlarını Açıkladı

Volvo

CARMEDYA.COM – Volvo Cars, şirketi gelecek on yılın ortalarında küresel otomotiv sektörünün lider oyuncularından biri olarak konumlandıracak, yeni finansal ve işletimsel hedeflerini açıkladı.

Marka, işletimsel tarafta, yıllık satışlarının yarısının tam elektrikli otomobillerden oluşmasını hedefliyor. Ayrıca satılan tüm otomobillerin üçte birinin otonom sürüşlü otomobiller olması da planları arasında yer alıyor. Müşteriye sundukları otomobillerin yarısının üyelik hizmeti üzerinden sunulması da hedefler arasında bulunuyor.

Bu inisiyatiflerin müşteri tabanıyla olan bağlantısını, gelecek on yılın ortasında 5 milyonun üzerinde direkt müşteri ilişkisi oluşturacak şekilde geliştirmesini ve böylelikle yeni ve sürekli gelir kaynakları oluşturmayı bekliyor. Bu durumun, ayrıca şirkete bağlantılı hizmetler ve diğer hizmetler geliştirmesi için potansiyel sağlaması bekleniyor.

3 Küresel Satış Bölgesinde Satış ve Gelirleri Artırma Hedefi

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Håkan Samuelsson, “Müşterilerimizin beklentileri hızla değişiyor. Bu demektir ki; Volvo Cars da hızla değişiyor. Bu girişimler, Volvo’nun sadece bir otomobil şirketinden, bir direkt müşteri hizmetleri sağlayıcısı haline dönüşmesine yardımcı olacak.” dedi. Volvo Cars, finansal tarafta ise, daha geniş yelpazede otomobillerle otonom sürüş-çağırma (ride-hailing) şirketlerine yapılacak satışlar da dahil olmak üzere 3 küresel satış bölgesinde satışları ve gelirleri artırmayı hedefliyor.

Şirketin finansal performansının ayrıca bağlı ortak şirketlerle gerçekleştirdiği endüstriyel sinerjiler sayesinde gelecekte artması hedefleniyor. Volvo Cars, Polestar’ın yanı sıra yüzde 30 hissesine sahip olduğu yeni küresel otomobil markası LYNK; CO. sayesinde daha düşük satın alma giderlerinden, paylaşılmış giderlerden ve ölçek ekonomisinden faydalanmayı bekliyor.

Samuellson, “Bu, Volvo Cars’ın önümüzdeki on yılın ortalarına doğru hızla büyümeye devam etmesini sağlıyor. Şirket, 2010 yılından itibaren başlayarak bugün küresel bir seçkin otomobil şirketine dönüştü. Şimdi bu dönüşümün diğer seçkin markalarla paralel şekilde bir sürdürülebilir kârlılık dönemine girmesinin zamanı.” dedi.

Üst üste dördüncü yılda rekor büyümeyi gösteren sonuçlar, şirketin Geely Holdings tarafından satın alınmasından bu yana Volvo’nun finansal ve işletimsel olarak dönüşümünün altını çizdi. Şirket ayrıca, küresel üretim ayak izini genişletti ve geçtiğimiz yıllarda model portföyünü tamamen yeniledi.

Benzer yazılar

Yukarı