Buradasınız
Home > Güncel > Volkswagen’e Uyarı Opel’de Yankı Buldu

Volkswagen’e Uyarı Opel’de Yankı Buldu

Ekonomi bakanı Zafer Çağlayan, Volkswagen’e Türkiye’de üretim için arka arkaya sert uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Son olarak 83. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda konuyu değerlendiren Çağlayan, Alman üreticiye uyarılarını şu sözlerle sertleştirdi; “Türkiye’de satış liderisiniz. Allah daha da arttırsın, gözümüz yok. Türkiye’de üretmeden satış yapıyorsun. Türk halkı, ileride kendi ülkesinde yatırımı olmayan bir araca ne kadar binmek ister bilemem…”

Daha önce de Volkswagen’e yönelik uyarılarda bulunan Çağlayan’ın açıklamaları karşısında okların kendisine dönmesinden korkan Opel Türkiye’den konuyla ilgili açıklama geldi.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Türkiye ekonomisine dolaylı olarak katkıları olduğunu belirterek, “Tofaş, Opel için Doblo platformunda Combo üretiyor. Yılda 30 binden fazla araç yurtdışına ihraç ediyoruz. Ayrıca Opel, ülkemizden 100 milyon dolarlık yan sanayi ürünü alıyor” dedi.”

Bakanın çağrısına rağmen şirketlerin 10 yılık planlarının şimdiden hazır olması nedeniyle Türkiye’de böyle bir yatırımın kısa vadede gerçekleşmesi çok zor görünüyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı