Buradasınız
Home > Güncel > Volkswagen’den elektrikli minibüs: MOIA

Volkswagen’den elektrikli minibüs: MOIA

Volkswagen MOIA

CARMEDYA.COM – Volkswagen, tamamen elektrikli ve altı yolcu kapasiteli MOIA isimli minibüs konseptini tanıttı. Berlin’de düzenlenen TechCrunch Disrupt etkinliği kapsamında tanıtımı yapılan araç, ilk etapta geçici araç hizmetini sürücüyle, sonrasında ise tamamen sürücüsüz olarak gerçekleştirecek.

Volkswagen’den elektrikli minibüs projesi

MOIA’ya özel olarak geliştirilen mobil uygulama üzerinden talep edilebilen araçların ilki ise Crafter modeli üzerine geliştirildi. İlk etapta filoda 200 araç yer alacak. İlk olarak pilot kent seçilen Almanya’nın Hamburg kentindegelecek yıl başlayacak uygulamada 200 araç kullanılacak. Araçlar full şarjla tek seferde 300 kilometre yol alabilecek. Bataryalar yüzde 80 dolu konuma sadece 30 dakikalık hızlı şarj ile ulaşabilecek.

Volkswagen MOIA

Araçların içerisinde wi-fi  hizmeti sunulacak ve usb bağlantı noktaları bulunacak.

 

 

 

Kübra Yeşilkaya
2014 yılında lisede, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünü bitirmişdir. 2016 yılında SAÜ MYO Üniversitesinden, Habercilik ve Gazetecilik den mezun olmuştur. Ayrıca AÖF – Medya ve İletişim bölümünde eğitimine devam etmektedir. 2014 den 2016 yılları sonuna kadar Kampüshaber gazetesinde Grafikerlik ve muhabirlik, aynı zamanda Hürriyet aile sitesinde editör yardımcılığı yapmıştır. Kısa bir süre M&T Reklam şirketinde grafik tasarımcı olarak yer almıştır. 2017 yılında Anadolu Yaşam Sağlık Tesislerinde Sosyal Medya Uzman yardımcılığı ve grafikerlik yapan Kübra Yeşilkaya, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup da yeni görevine devam etmektedir.

    Benzer yazılar

    Yukarı