Buradasınız
Home > Güncel > Vizio GT3’de Yücel Özbek Rüzgarı

Vizio GT3’de Yücel Özbek Rüzgarı

Porsche 997 GT3 Cup yarış araçlarıyla gerçekleşen dünyanın en gözde spor otomobil yarışı VIZIO GT3 Challenge, 12 Mayıs’ta İstanbul Park’ta başladı.

Yücel Özbek ilk sırada start aldığı yarışı kazanmakta zorlanmadı. Günün etkileyici ismi ise otomobilinin setup’ının düzeltilmesinden sonra beşinci sırada kalkmasına rağmen yarışı ikinci sırada bitiren Yadel Oskan’dı.  Tecrübeli pilot Cenk Ceyişakar, ikinci sırada start aldığı yarışı üçüncü sırada bitirdi. Sıralama turlarının hızlı ismi Arif Suyabatmaz üçüncü sırada start aldığı yarışta, start anında yaşadığı küçük aksaklık nedeniyle ilk viraja altıncı sırada girmesine rağmen yarışı dördüncü sırada bitirmeyi başardı. VIZIO GT3 Challenge’ın en genç pilotu Emre Durmaz altıncı sırada start aldığı yarışı beşinci sırada bitirdi.

Dördüncü sırada start alan tecrübeli isim Cengiz Oğuzhan iyi başladığı yarışta yaşadığı mekanik sorun nedeniyle yarışı altıncı sırada bitirdi. Ralli parkurlarından tanıdığımız Mert Soley giderek otomobiline alışarak daha iyi tur zamanlarına imza attı ve yarışı yedinci sırada bitirdi. VIZIO GT3 Challenge’ta birinci yarışın ilk altı sırasının tersten start almasıyla başlayacak olan ikinci yarışın çok daha heyecanlı geçeceği kesin.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı