Buradasınız
Home > Güncel > Vizio GT3 Challenge’da Zafer Özbek’in

Vizio GT3 Challenge’da Zafer Özbek’in

Porsche 997 GT3 Cup yarış araçlarıyla gerçekleşen VIZIO GT3 Challenge’ta, birinci yarışın ilk altı sırasının tersten start almasıyla başlayan ikinci yarış sürprizlere sahne oldu.

İlk sırada start alan Cengiz Oğuzhan’dan daha erken reaksiyon gösteren genç pilot Emre Durmaz ilk virajı birinci sırada döndü. İlk tur sonlanırken ise tecrübeli pilotlar Yücel Özbek, Yadel Oskan ve Cengiz Oğuzhan ilk üç sıraya yerleşti.

İlerleyen turlarda dördüncülük mücadelesi ise nefesleri kesti. Ataklarına devam eden Cenk Ceyişakar önce dördüncülüğe, ardından start-fnish düzlüğünün sonunda spin atan Cengiz Oğuzhan’ı geçerek üçüncülüğe yerleşti ve yarışın sonuna kadar bu pozisyonunu korudu. Hızlı temposunu yarış sonuna kadar sürdüren Yücel Özbek birinci, istikrarlı tur zamanlarıyla dikkat çeken Yadel Oskan ikinci, tecrübeli pilot Cenk Ceyişkar üçüncü bitirdi.

Birinci yarışta sorun yaşayan Cengiz Oğuzhan ikinci yarışta spin atmasına rağmen dördüncü olarak dikkat çekti. Hızlı tur zamanlarını iyileştiren Emre Durmaz beşinci olarak yarışı tamamladı. Son turlarda attığı spin ile belki de günün en şanssız ismi Arif Suyabatmaz’dı. Çok iyi başladığı yarışı altıncı tamamladı. Mert Soley ikinci yarışta kendine göre haftasonunun en hızlı tur zamanlarına imza attı, otomobile giderek alıştığını gösterdi ve yarışı yedinci sırada tamamladı.

13 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ikinci yarışı ilk üç sırada bitiren pilotlar kupalarını Hankook Türkiye Genel Müdürü Kim Sun Jong’tan aldılar.

VIZIO GT3 Challenge Hakkında

5 ülke, 14 yarış, 3 Formula 1 pisti ve ilk kez tamamı Türk bir ekip tarafından gerçekleştirilen VIZIO GT3 Challenge, GO Motorsporları tarafından organize ediliyor. Türkiye, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovakya’da gerçekleşecek yarışlar toplam 7 ayaktan oluşacak.  VIZIO Software ana sponsorluğunda gerçekleştirilen dünyanın en teknolojik, güvenilir ve yetenekli yarış otomobilleri Porsche 997 GT3 Cup yarış araçları, motorsporları tutkunlarına heyecan dolu dakikalar yaşatıyor. Bu sene ilki gerçekleşen uluslararası prestij projesi Avrupa Kamyon Şampiyonası’nı takiben başlayan VIZIO GT3 Challenge, ödüllü yarışçıların kıyasıya rekabetine sahne oldu.

GO Motorsporları ortakları ve ödüllü yarışçılar Cenk Ceyişakar, Yadel Oskan, Yücel Özbek, Arif Suyabatmaz, Cengiz Oğuzhan’ın da yarıştığı VIZIO GT3 Challenge’ta ayrıca ilk kupasını 1999’da Ege Rallisi’nde kazanan Mert Soley ve genç pilotlarımızdan Emre Durmaz yarıştı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı