Buradasınız
Home > Güncel > Venedik’te Ayhancan Rüzgarı

Venedik’te Ayhancan Rüzgarı

Comer SPA takımı adına Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat desteğinde yarışan Ayhancan Güven, tamamı Avrupa yarışlarından oluşan 15 yarışlık 2011 takviminde, ilk önemli derecesini bu haftasonu İtalya’da elde etti. Toplam 6 yarıştan oluşan İtalya Karting Şampiyonası’nın 2.ayağında ikincilik elde eden Güven, kendisine destek verenler ve takipçilerinin güvenini boşa çıkarmamış oldu.

12 yaşındaki milli karting sporcumuz Ayhancan, 1045 metre uzunluğundaki Pista Azzura’ya ilk kez çıkmasına rağmen antrenman turlarında hızlı tur zamanları ile dikkat çekti. Mini kategoride 11 ülkeden 33 pilotun mücadele ettiği organizasyonda Cuma günü sıralama turları, Cumartesi günü ise iki eleme yarışı gerçekleştirildi. İlk eleme yarışını dördüncü, ikinci eleme yarışını ise ilk sırada tamamlama başarısı gösteren Ayhancan Güven, bu dereceleri ile final yarışları için büyük avantaj elde etmiş oldu.

Pazar günü final yarışları iki ayak üzerinden gerçekleştirildi. Eleme yarışlarından elde edilen derecelere göre belirlenen sıralamaya göre ilk yarışa sekizinci sıradan başlayan pilotumuz, 12 turluk mücadeleyi ikinci sırada tamamladı. İkinci final yarışına pole pozisyon yani ilk sıradan başlama hakkı kazanan Güven, büyük mücadeleye sahne olan yarış sonunda damalı bayrağı üçüncü sırada geçti. Her iki final yarışında elde edilen derecelere göre yapılan puanlama sonucunda genç pilot, haftayı ikinci sırada tamamlamış oldu. Aynı zamanda Comer Spa takımı hem Ayhancan, hem de üçüncülüğü elde eden diğer pilotları Florescu Petrut ile podyumda yer aldı.

Ayhancan bu sezon 6. Startını 12-15 Mayıs tarihlerinde Valvibrata’da düzenlenecek olan WSK Master Series Dünya Şampiyonası 3.ayağında alacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı