Buradasınız
Home > Güncel > Veliaht Kralı Devirdi

Veliaht Kralı Devirdi

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) bu sezonki dokuzuncu ayağı olan Almanya ADAC Rallisi’nde zafere ulaşan isim Citroen-Total Takımı’nın Fransız pilotu Sebastian Ogier oldu.

Asfalt etaplarıyla ünlü Almanya Rallisi bu açıdan takvimin en hızlı yarışlarından biri olarak öne çıkıyor. Asfaltta elde ettiği başarılarla bu yarışın da favorisi olan Sebastien Loeb ise, takım arkadaşı Ogier’in arkasından ikinci olmasına rağmen, genel klasman liderliğini sürdürmeyi başardı.

Bu zaferle birlikte Almanya’da ilk kez yarış kazanan Ogier, Loeb ile arayı kapatırken, kalan yarışlar için şampiyonluk iddiasını sürdürdü.

Citroen’in 27 yaşındaki pilotu, co-pilotu ve vatandaşı Julien Ingrassia ile birlikte ortaya müthiş bir performans koyarken, Almanya’da sekiz kez zafere ulaşan Loeb’i geride bırakarak, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ogier’in elde ettiği zaferle birlikte Citroen, markalar klasmanında en yakın takipçisi Ford ile de arayı açmaya başladı. Takımın her iki pilotunun da gösterdiği performans ve ilk iki sırayı almış olmaları, Citroen’e sezonun kalanı için çok önemli puanlar kazandırdı.

Almanya ile birlikte 78. kez yarış kazanan Citroen takımı, son sekiz sezonu şampiyon tamamlamış olmaları nedeniyle Ford açısından büyük önem taşıyan yeni sezonda da yerini korumayı başardı.

Loeb 2002 yılından bu yana Almanya’da yarış kaybetmiyordu.

Günün en büyük sürprizi ise MINI WRC Takımı’nın İspanyol pilotu Dani Sordo’nun Loeb’in arkasından üçüncü olmasıydı. Her yarışta güçlenen MINI gösterdiği performansla gelecek sezonda adından daha çok söz ettireceğinin de sinyalini vermiş oldu.

Yarışta dördüncü sırayı ise Ford pilotu Mikko Hirvonen aldı.

[table id=113 /]

[table id=114 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı