Buradasınız
Home > Güncel > Vaka’da Zafer Bayanların

Vaka’da Zafer Bayanların

Türkiye’nin her yanından 1000’e yakın üniversite öğrencisinin, 170’den fazla ekip halinde katıldığı 7. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nda; yaklaşık 4 aylık zorlu maratonun ardından, Büyük Final’in akşamında, ödüller sahiplerini buldu. Mars Logistics ana sponsorluğunda Lojistik Derneği (LODER) tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması 2010’da, birinciliği TOBB ETU Üniversitesi kazanırken, ODTÜ Üniversitesi ikinci ve Kırıkkale Üniversitesi üçünü oldu. Dereceye girenler, yarışma ile edindikleri deneyimi, Sözbir Royal Residence Hotel’de gerçekleştirilen törende aldıkları ödülle taçlandırdılar.

5 finalist ekip, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen Büyük Final’de, belirlenen vaka için, lojistik bilgi, yetenek ve becerilerini ortaya koyarak, en yaratıcı ve uygulanabilir çözüme ulaşmak için jüri karşısında ter döktüler. 5 finalist ekip arasından, dereceye girenler, aynı günün sonunda, lojistik sektörü ve akademi dünyasından konukların katıldığı Ödül Gecesi’nde, kürsüye çıkmanın heyecanını yaşadılar. Dereceye giren ekipler, para ödülü ile ödüllendirildiler. Yarışmada, jürinin oylarıyla birinciliği elde eden TOBB ETU Üniversitesi’nin ekibinde, Ceren DEMİREL, Burcu KILIÇ ve Fatma ŞİRVAN yer aldı. İkinciliği ÖDTÜ Üniversitesi’nin, Fevziye BİLGİÇ, Gamze EREL, Özge BAHÇECİ, Merve ÇAKIR ve Bahadır EKEN’den oluşan ekibi alırken, Kırıkkale Üniversitesi’nin Yücel AYDIN, Behram BOZKURT ve Selim ÖZEV’den oluşan ekibi üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giremeyen ekiplere de başarı plaketleri ve sertifikaları verildi.

Geçtiğimiz Mart ayında başlayan 7. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması maratonunda, finalistler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, jüri tarafından eleme etabı ile belirlendi. Yenibiris.com’un iletişim sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın eleme etabında, ekipler belirlenen vaka ile ilgili en başarılı lojistik projeyi geliştirmek için çalıştılar. 31 Mart tarihine kadar sunumlarını tamamlayan ekipler arasından 5 ekip, yarışma jürisi tarafından finalist olarak belirlendi ve finalde yarışmaya hak kazandı.

Bugüne kadar Mars Logistics sponsorluğunda, sektöre önemli ölçüde insan kaynağı kazandırmış olan Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması sayesinde, kariyer planlamalarını yapan öğrenciler, daha mezun olmadan lojistik sektörü ile ilgili eşsiz bir deneyim yaşamış oluyorlar. Yarışma, sektörün nitelikli insan kaynağı gelişimine de önemli katkı sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı