Buradasınız
Home > Güncel > V8 Vantage S Türkiye’de

V8 Vantage S Türkiye’de

Aston Martin’in yeni üyesi “V8 Vantage S” Borusan Otomotiv tarafından Aston Martin İstanbul’da pazara sunuluyor.

Yeni V8 Vantage S, sürücü odaklı özellikleri ile akıcı Vantage sürüş standardını yeni bir boyuta taşıyor. Yeni V8 Vantage S için Aston Martin’in 4.7 litre hacimli V8 motoru, 430 HP ve 490 Nm tork gücüyle öne çıkıyor.

Yeni V8 Vantage S için geliştirilen yedi kademeli Sportshift™ II şanzıman, optimum tork kullanımı sayesinde Vantage’da kullanılan altı kademeli Sportshift™ şanzımandan daha  kısa vites oranlarına sahip ve yüzde yirmi daha hızlı vites değişimlerine olanak sağlıyor. Bu sayede, sürücü kontrolü arttırılarak daha kısa sürede hızlanma ve güçlendirilmiş spor sürüş hissi elde ediliyor. Ek olarak, Vantage S’de bulunan “Sport” düğmesi, vites değişiminin hızlandırılmasını ve otomobilin daha çevik gaz tepkisi vermesini sağlayarak “S” karakterini mükemmel şekilde yansıtıyor.

Aston Martin Vantage S 2Vantage S, V8 Vantage’in tüm özelliklerini bünyesinde barındırarak sürüş deneyimini daha da ileriye taşıyor. Vantage serisi ile özdeşleşen göz alıcı zarafet ve pratikliği, heyecan verici bir dinamizm ile birleştiriyor.

Yeni V8 Vantage S’te geliştirilmiş direksiyon turu oranı, çapı genişletilmiş ön fren diskleri, yeni süspansiyon sistemi ve daha geniş arka lastikler göze çarpıyor.

Yeni Dinamik Denge Kontrol (DSC) Sistemi, ani fren anlarında destek sağlayan yeni Hidrolik Fren Yardımı (HBA) ve Hill Start Assist (HSA) sistemleri, Yeni V8 Vantage S için özel olarak tasarlandı. Bridgestone tarafından V8 Vantage için özel olarak geliştirilen lastikler sayesinde aracın dinamiklik hissi ve yol tutuşu arttırıldı.

Vantage S, yeni egzoz bypass valfleri ve bypass valf haritası sayesinde Aston Martin’e özel o eşsiz ve yüksek egzoz sesini devam ettiriyor.

Yeni Vantage S, tam bir Aston Martin olarak göze çarpıyor, kararlı duruşunu çevikliği ve performans yeteneği ile özdeşleştiriyor.

Aracın dışında ise, yeni alçak ön çamurluklarda bulunan karbon-fiber havalandırma ızgaraları motora ve ön frenlere daha fazla hava akışı sağlıyor. Genişletilmiş rüzgarlık otomobilin yol tutuşunu büyük ölçüde arttırıyor.

Vantage S’de standart olarak sunulan yeni 19” V kol jantlara ek olarak, 10 kol hafif metal jant seçeneği de bulunuyor. Yeni arka çamurluk ve yan eşikler otomobile daha geniş bir görünüm katıyor.

Aston Martin V8 Vantage S Borusan Otomotiv tarafından Türkiye’de Coupe ve Roadster seçenekleri ile satışa sunuluyor. İthal edilen ilk V8 Vantage S Coupe Nisan ayından itibaren Aston Martin İstanbul showroomunda yerini alacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı