Buradasınız
Home > Güncel > V2 Challenge Sezonu Açtı

V2 Challenge Sezonu Açtı

Motorsporlarına sporcu kazandırmak amacıyla uygun bütçeli yarışma imkanı sağlayan VOLKICAR otomobilleri kullanılarak Volkan Işık Akademi tarafından organize edilen V2 Challenge İstanbul’un ilk yarışı yapıldı.

17 yeni pilotun motorsporları kariyerine başladığı yarış, büyük bir heyecan ve kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Akşam yağan yağmurun etkisi ile ıslak pistte yapılan ısınma ve sıralama turlarının ardından zemin kurudu ve öğleden sonra yarışlar kuru pistte yapıldı. Sıralama turları sonuçlarına göre oluşturulan gruplarda 3’erli start alan pilotlar kendi gruplarını kazanarak bir üst tura çıkmak için kıyasıya yarıştı.

Kerim Tar günün en hızlı zamanı ile ilk sırada finale katılma hakkı kazanırken, ikinci sırada Can Altınok ve üçüncü sırada Berk Engin start aldı. Kerim Tar’ın kötü start almasını iyi değerlendiren Can Altınok ilk virajda birinciliğe yükseldi ve yarış boyunca rakibine başarılı defans yaparak damalı bayrağın altından ilk sırada geçen isim oldu. Final yarışı sonunda ikinciliği Kerim Tar, üçüncülüğü ise Berk Engin elde etti.

Kadın pilotlar klasmanında ise birinci Burcu Çilingir Ürkmez olurken, ikinci Çiğdem Bayülgen, üçüncü ise Didem Kargın oldu.

3 yarıştan oluşan V2 Challenge İstanbul’un ikinci yarışı 17 Mart Pazar, üçüncü yarışı ise 31 Mart Pazar tarihlerinde yine Körfez Pisti’nde düzenlenecek. Üç yarış sonunda birinci olan pilotun 6.000 TL, ikincinin 3.000 TL ve üçüncü sırada bitiren pilotun 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacağı V2 Challenge yarışlarını izlemek ücretsiz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı