Buradasınız
Home > Güncel > V1 Challenge’da Kupa Sahibini Buldu

V1 Challenge’da Kupa Sahibini Buldu

Projesi, geliştirme çalışmaları ve üretimi, Türkiye’nin uluslararası alanda da önemli başarılara imza atmış ralli pilotu Volkan Işık tarafından gerçekleştirilen ilk Türk yarış otomobili Volkicar, kendisi için özel olarak tasarlanan konsept yarışı V1 Challenge’ın kupaları sahiplerini buldu. Kurallarından, yarışma sistemine kadar tamamı yine Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge organizasyonu, sezon boyunca tecrübeli pilotlarının birbirine denk otomobillerle dişe diş mücadelesine sahne oldu.

Bugüne kadar gerçekleşen 7 yarışta 7 farklı pilotun birincilik kürsüsüne çıktığı V1 Challenge’ta, altın kupayı Burak Çukurova kazanırken gümüş ikincilik kupasının sahibi Dağhan Ünlüdoğan bronz kupanın sahibi ise Can Tolon oldu.

Çılgın projenin devamı geliyor

Power Group Media Center’da 6 Ocak Cuma günü düzenlenen gecede açılış konuşmasını yapan Volkan Işık, çılgın projesinin ilk senesini başarıyla tamamladığını anlattı.

“2011 yılında toplam 50 adet otomobil üreterek birçok kişinin hayalini gerçekleştirdiğime inanıyorum. Türkiye’ye mal olmuş yepyeni bir otomobil ve bu otomobille gerçekleştirilen şampiyonayı zorlu bir çalışmanın sonunda başarmanın haklı gururunu yaşıyorum. Türkiye’de motorsporlarını tabana yaymak hedefimiz demiştim. Bu doğrultuda hazırladığımız V2 Challenge ile çıtayı daha da yukarı taşıyoruz. Ayrıca 10 adet Volkicar ihraç ettiğimiz Moldova’ da V1 Challenge’ı başlatarak şampiyonamızı uluslararası platforma taşıyoruz.”

Sponsorlara plaket verildi

V1 Challenge’ın ödül töreninde, co-sponsor, araç sponsoru ve destek sponsoru olarak katkı yapan toplam 23 şirkete Volkan Işık tarafından plaketleri verildi.

Lassa, Telia Sonera, ISS Catering Services’in co-sponsorluk yaptığı V1 Challenge’ta Vakkorama, CMS, Power FM ve Medline destek co-sponsoru olarak katkı yapıyor. Yurtiçi Kargo, Tefal, Team 47, KYK, Ece Türkiye A.Ş, Derimod, Kaşmir Halı, Polimeks İnşaat, Serencebey, Active Academy, TV8, Little Ceasers, Nescafe Xpress, Dedeman, MSA gibi sektörlerinin önde gelen şirketleri ise araç sponsorluğu yapıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı