Buradasınız
Home > Güncel > V1 Challenge’a Aydın’da Büyük İlgi

V1 Challenge’a Aydın’da Büyük İlgi

V1 Challenge 2013 sezonunun dördüncü yarışı Aydın’da 22 Eylül Pazar günü koşuldu. Futbol ligindeki derbi maç ile aynı saatlere denk gelen V1 Challenge’ın Aydın ayağı 15 bini aşkın izleyici toplarken, son üç yılın seyirci rekorunu kırdı.

Balkonlarda 1000’i aşan izleyici vardı

Yarış günü Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun VOLKICAR ile yaptığı show ile başladı. Sürüşü ile dikkat çeken Çerçioğlu’nun ardından Malazgirt Meydanı’nda piste VOLKICAR pilotları çıktı. 18 pilotun katılımı ile gerçekleşen yarışlarda pilotlar, gece yarışı formatında kozlarını paylaştı. Yarışın yapıldığı meydana hınca hınç seyirci ile dolarken şehir meydanındaki yarışı balkonlardan izleyen seyirci sayısı 1000’i buldu.

Can Tolon Yine Birinci

Sıralamalarda pilotlar birbirlerine çok yakın zamanlar yaptı. İlk sırada yine Can Tolon vardı ve yarışın da birincisi şampiyona lideri Can Tolon olurken ikinci sırada Yağız Avcı yer aldı. Podyumun son basamağında Burak Çukurova vardı. Bu sonuçlarla Tolon şampiyonadaki birinciliğini kuvvetlendirirken toplamda 80 puana ulaştı. İkinci sıradaki Burak Çukurova’nın 64 ve üçüncü sıradaki Koray Muratoğlu’nun 42 puanı bulunuyor.  Podyuma çıkan pilotların para ödülü ile desteklendiği V1 Challenge’da birinci bitiren pilot 6 bin lira, ikinci 4 bin lira, üçüncü ise 2 bin liranın sahibi oldu. Aydın yarışının kadın pilotlar birincisi ise Didem Kargın oldu.

Kurallarından yarışma sistemine kadar tamamı Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge serisi halka en yakın şampiyona olarak büyük ilgi görmeye devam ediyor. 2013 V1 Challenge’a, Castrol, CMS, ISS,  Lassa, Power FM, RedBull  ve Vakkorama co-sponsor olarak destek veriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı