Buradasınız
Home > Güncel > V1 Challenge Heyecanı 27 Mayıs’ta Başlıyor

V1 Challenge Heyecanı 27 Mayıs’ta Başlıyor

Türkiye’nin ilk özgün motorsporları organizasyonu V1 Challenge, 2012 sezonuna 27 Mayıs’ta merhaba diyor.

Toplam 7 yarıştan oluşacak V1 Challenge’ın ilk mücadelesi 27 Mayıs Pazar günü Tarsus’ta koşulacak. Kurallarından yarışma sistemine kadar tamamı yine Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge, 2012 sezonu süresince 20 tecrübeli pilotun mücadelesine sahne olacak.

7 yarış, 6 şehir, 5 bölge

Türkiye’deki şehir merkezlerini gezebilen ve her bölgeye ulaşabilen bir şampiyona hayaliyle yola çıkan V1 Challenge, amacına yeni sezonda ulaşıyor. Türkiye’nin 5 bölgesini dolaşacak V1 Challenge, sırasıyla 27 Mayıs Tarsus, 24 Haziran Kayseri, 12 Ağustos Samsun, 9 Eylül İstanbul, 16 Eylül Aydın, 21 Ekim ve 4 Kasım İzmir’de gerçekleştirilecek.

V1 Challenge’ın gerçekleşeceği illerdeki caddeler trafiğe kapatılarak, oluşturulan yarış sistemiyle isteyenler uzağa gitmeden bu heyecanlı mücadeleyi belki de evinin balkonundan seyretme şansı yakalayacak. Geçtiğimiz sene 40 bin izleyici rakamına ulaşarak motorsporları tarihinde bir ilke imza atan V1 Challenge, yeni sezonda bu başarısını daha da yukarıya taşımayı hedefliyor.

42 bin liranın sahibi kim olacak

Ödüllendirme sistemiyle de Türkiye’de bir ilk yaratan V1 Challenge’ın her yarışında ilk üç sırayı paylaşan pilotlar para ödüllünün sahibi olacak.  Sporcuyu ve motorsporlarını destekleyen bu uygulamayla, bu sene yarışı 1’nci bitiren pilot 6 bin lira, 2’inci 4 bin lira, 3’üncü ise 2 bin liranın sahibi olacak. Sezon boyunca koşulacak toplam 7 yarışta aynı pilot 1’inci olursa, 42 bin lira kazanmış olacak.

V1 Challenge sezon liderini ise tüm yarışlardan toplanacak puanlar belirleyecek. 7 yarış sonunda en fazla puanı toplayan pilot V1 Challenge 2011 birincisi olarak altın, ikinci olan pilot gümüş ve üçüncü olan pilot da bronz kupa kazanacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı