Buradasınız
Home > Güncel > Üzeri Açılan Evoque Satışta

Üzeri Açılan Evoque Satışta

CARMEDYA.COM – Range Rover’ın kompakt SUV sınıfında yer alan popüler modeli Evoque’un üzeri açılabilen versiyonu Evoque Convertible, 115.250 Euro’dan başlayan fiyatlarla 1 Temmuz itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Range Rover Evoque’un cesur tasarımı ve kalitesinin kapsamlı teknik özellikler ve katlanır bir tavan ile birleştiği her mevsime uygun yetenekli bu model, SUV kullanımına farklı bir bakış açısı getiriyor. Evoque Convertible’ın Z tipi katlanma mekanizması, açıldığında şık, düzenli görünüm sunmak amacıyla arka gövde bölümüyle aynı hizaya geliyor.

Tamamen otomatik açılan tavan, maksimum 48km/sa hıza kadar 18 saniye içerisinde açılır ve 21 saniyede kapanır. Tavan açık konumdayken 251 litrelik bagaj yük alanı etkilenmez ve kayak takımlarını taşımaya olanak sağlayacak arka koltuk bölmesi ile çeşitli aktiviteler için kullanım kolaylığı sağlıyor. Jaguar Land Rover’ın kendi üretimi olan 2.0 litre 180 beygir güce sahip Ingenium Dizel motoru ile Range Rover Evoque Convertible, 100’km de ortalama 5.7 litre yakıt tüketiyor.

Range Rover Evoque Convertible arka gövde bölümü içinde gizli açılır emniyet çubuğu içeren ve devrilme durumunda korumayı sağlayan sistem sayesinde üstü açıkken de son derece güvenlidir. Beklenmedik bir devrilme durumunda yolcular için bir yaşam alanı oluşturmak üzere 90 milisaniye içerisinde iki alüminyum çubuğun açılmasını sağlıyor.

Terrain Response ve All-Terrain Progress Control gibi gelişmiş teknolojiler sayesinde, arazi ve hava koşulları her ne olursa olsun dengeli yol tutuşu ve her türlü araziye uygun yetenekleri Evoque Convertible’da hissedilir. Bu özellikler, su derinliğine ilişkin gerçek zamanlı bilgi sağlayan sensörlere sahip Derinlik Algılama özelliği ile tamamlanıyor.

Şerit Takip Asistanı, olarak Range Rover Evoque modelinde ilk kez Convertible gövde seçeneği ile birlikte sunuluyor. Terrain Response sistemi sürüş koşullarını gözlemlerken, motor, şanzıman, merkezi diferansiyel ile şasi sistemlerinin tepkilerini arazi koşullarına uyarlayarak aracın kullanılabilirliğini ve çekişini optimize ediyor .

Land Rover’da ilk kez sunulan Jaguar Land Rover’ın yeni nesil haber/eğlence sistemi InControl™ Touch Pro ile yüksek çözünürlüklü, 10,2 inç dokunmatik ekran yer alıyor. Marka açısından bağlantı standardını yükselten son derece hızlı tepki veren InControl™ Touch Pro kesintisiz bir akıllı telefon entegrasyonu, kapıdan kapıya navigasyon, 3G bağlantısı ve premium bir ses sistemi sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı