Buradasınız
Home > Güncel > Ulusoy’un Tercihi Otokar

Ulusoy’un Tercihi Otokar

Otokar, 20 adet Otokar-Fruehauf Euroslider ve 10 adet Otokar-Fruehauf Iceliner semitreyler olmak üzere toplamda 30 treyleri Ulusoy Yenibosna tesislerinde düzenlenen törenle Ulusoy yetkililerine teslim etti.

Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ulusoy ve Otokar Satış Müdürü Murat Tokatlı’nın katıldığı törende konuşma yapan Alican Ulusoy, Otokar’dan teslim aldıkları 30 treyler ile filolarındaki araç sayısını yüzde 15 oranında artırdıklarını belirterek “Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding olarak hizmet ağımızda tüm Avrupa ve Türki Cumhuriyetler yaygın olarak bulunuyor. Yaptığımız yatırım öncesinde oldukça iyi bir hazırlık ve araştırma dönemi geçirdik. Çalışma, bizzat satın alma direktörlüğümüz tarafından çok titiz bir şekilde yürütüldü.” dedi. Otokar treylerlerini tercih etme nedenleri hakkında bilgi veren Ulusoy, “Bu süreçte Otokar fabrikasını ziyaret ettik, üretim, Ar-Ge, kalite ve satış sonrası hizmetler konusunda detaylı paylaşımlarda bulunduk. Otokar-Fruehauf markasının bizim için çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyoruz. Üstün Ar-Ge kabiliyeti, üretim teknolojisi, ürün kalitesi, güvenilirlik, yaygın servis ağı ve yüksek 2. el değeri gibi unsurlar bizim Otokar’ı tercihimizde önemli rol oynadı.” diye konuştu.

Otokar Satış Müdürü Murat Tokatlı teslimatta yaptığı konuşmada Otokar’ın tasarımda, teknolojide ve üretimde ticari araçların öncü markası olması nedeniyle lojistik şirketlerinin tercihi olmaya devam ettiğini söyledi. Murat Tokatlı, “Türkiye’nin en deneyimli ve büyük lojistik firmalarından biri olan Ulusoy Lojistics’in tercihi Otokar oldu. Üstün ve tescilli Ar-Ge kabiliyetimiz ile müşteri taleplerine göre bir terzi ustalığı ile dizayn ettiğimiz treylerlerimiz ile müşteri beklentilerini tam olarak yerine getiriyor olmamız en başta gelen tercih edilme sebeplerimizden bir tanesi. Filosunu Otokar-Fruehauf ile genişleten Ulusoy Lojistics’in tercihinden ve Otokar markasına duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Otokar-Fruehauf’un özellikleri

Müşterilerin talepleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan “Euroslider” tenteli semi-treyler araçlarında kullanım kolaylığını ve güvenliğini ön plana çıkaran, yanlardan bağımsız kayar çatı ve kayan yan branda sistemi, 5’er adet alüminyum yan kapaklar, 5 sıra tente altı profilleri, paslanmaz malzemeden imal edilen kilit mekanizmalarına sahip arka kapı gibi geliştirilmiş üst yapı özellikleri yer alıyor.

Otokar’ın değişmez Pazar lideri konumundaki “Iceliner” frigorifik semi-treyler araçları, CTP iç ve dış panellerle yan duvarları yekpare güçlendirildi. Aracın tamamında sızdırmazlığı maksimum sağlayan çepeçevre contalama sistemi uygulaması, ATP-C standartlarına uygun, sandviç konstrüksiyon blok izolasyon ile birlikte gömme tip iç aydınlatma sistemleri ve farklı sıcaklıklarda konumlandırılması gereken yükler için tasarlanmış özel raylar sayesinde; araç içinde 3 metrelik alanda istenilen bölümde konumlanabilen izolasyonlu ara bölme bulunuyor. Ayrıca yürüme grubunda disk frenli dingiller, frenleme kabiliyetini bir kat daha artıran EBS sistemi, devrilmeye karşı yol emniyeti sağlayan RSS ve ön kalkar dingili otomatik kullanım kolaylığı sağlayan Traction Help gibi sistemler araçlarda standart olarak sunuluyor. Araçlardaki kullanıcı kolaylığı ve ihtiyaçlarını ön planda tutan aksesuarlar da sürücülere rahat bir kullanım imkânı veriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı