Buradasınız
Home > Güncel > Ulusoy’dan Anlamlı Destek

Ulusoy’dan Anlamlı Destek

2007 yılında  gerçekleştirilen 26. İstanbul Film Festivali ‘ nde ‘Ömürboyu Bilet Ödülü’ alan, ancak iki yıldır maddi imkânsızlıklar nedeniyle festivale katılamayan Vahit Tansoy’un bu yıl itibari ile festival ulaşımı için otobüs biletlerini ve konaklama giderlerini Ulusoy karşılamaya başlıyor.

Antalya’da yaşayan Tansoy, 2-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 30. İstanbul Film Festivali’ni takip etmesinin mümkün görünmediğini belirtiyor ve “Otel masrafı çok tutuyor, benim bu kadar imkânım yok. Ömürboyu Bilet ödülü olmasına rağmen festivalleri takip edememek çok acı” diyordu. Basında yer alan bu haberin üzerine Ulusoy Otobüs Grubu Başkanı Cem Koçak, Ulusoy olarak Tansoy’un hem konaklama hem de ulaşım sponsoru olma kararı aldı.

“Sinemadan başka aşkım yok” diyen Tansoy’un en büyük tutkusu ise İstanbul Film Festivali. Festivalde 70’in üzerinde film izleyerek en fazla film izleme rekorunun da sahibi olan Vahit Tansoy’un bu sevdası İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) da dikkatini çekti.  İKSV, Vahit Tansoy’u 2007’de 26. İstanbul Film Festivali’nde ‘emekleri’ nedeniyle ödüllendirerek o yıl Vahit Tansoy’a Şakir Ezcacıbaşı tarafından “Ömürboyu Bilet Ödülü”nü sundu. 18 yıldır her festival dönemi, bütün bir yıl yaptığı tasarruflarla ucu ucuna denkleştirdiği üç beş kuruşu cebine koyup İstanbul’un yolunu tutan Tansoy, maddi imkânsızlıklar nedeniyle son iki yıldır festivali takip edemiyordu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı