Buradasınız
Home > Güncel > Ülkü Motorsport Kendi Evinde Şampiyon Oldu

Ülkü Motorsport Kendi Evinde Şampiyon Oldu

İzmir Ülkü Yarış Pist’inde sezonun son zirve mücadelesinde şampiyonlar belli oldu.  İzmir’li  pilotlarımız 2 kategori de Türkiye Pist Şampiyonu oldu. Ülkü motorsport takımı adına yarışan 2012   Türkiye Maxi Grup Şampiyonluğunu Porsche 997 GT3’ü ile Ümit Ülkü ve 2012 Türkiye 1600 Grup Şampiyonluğunu Peugeot 106’sı  ile Egemen Çivicioğlu  elde etti. BMW ile Borusan Otomotiv Motorsport adına yarışan Kaan Gürgenç de 2012 Türkiye Süper Grup birincisi oldu.

Takımların sezon boyunca elde ettikleri puanlar neticesinde Şampiyon takım Ülkü Motorsport Takımı olurken,  ikinci takım Loft Oil T-Max Racing Team ve Borusan Otomotiv Motorsport takımı üçüncü olarak Türkiye Pist Takımlar Şampiyonasını tamamladı. Şampiyonların şampiyonluğu  TOSFED’in Şubat ayında yapacağı sportif kontroller neticesinde belli olacak.

Genel olarak pilotların yoğun katılımın olduğu 2012 sezonu yarışlarında bayan sporcularda mücadele ederek pist yarışlarında yer aldı.Motorspor severleri bu yıl heyecan ve rekabetle geçen bir sezona şahit oldular.Sezonun en yoğun seyircisinin olduğu son yarışa ev sahipliği yapan İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde pist yarışlarının en coşkulu günü yaşandı.

İzmir Pist’inde şampiyonlar yetişiyor.

Türkiye’nin Maxi Grup şampiyon pilotu Ümit Ülkü İzmir’de açtığı akademisiyle pist yarışlarına daha fazla katılımın olması için yeni pilotlar yetiştiriyor. İzmir Ülkü Yarış Pist’inde hizmetin açıldığı Ümit Ülkü Academy İleri Sürüş Eğitim Okulu’nda yetişen bay-bayan öğrenciler eğitim sonunda Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip oluyor.Şampiyon pilot Ümit Ülkü başarıyla geçen sezonun ardından tüm motorspor severlerini bu sporun içinde görmek istediğini belirterek yeni sezon da yine şampiyonluğu hedeflediklerini belirtti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı