Buradasınız
Home > Güncel > Üç Boyutlu Amarok Görenleri Büyülüyor

Üç Boyutlu Amarok Görenleri Büyülüyor

Dünyanın en ünlü sokak sanatçılarından ve dünyanın önde gelen şehirlerinde çizdiği üç boyutlu resimlerle bu sanatın fenomeni haline gelen ‘Kaldırım Picassosu’ Julian Beever, Nişantaşı’nda hazırlanan özel alanda 3 gün süren çizimini bitirdi. 31 Mayıs’ta Volkswagen Ticari Araç’ın Pick up modeli Amarok’un tanıtımı için çizime başlayan İngiliz sanatçıyı tüm bu süre boyunca İstanbullular ve yabancı turistler yalnız bırakmadı.

35 kilo malzeme, 25 farklı tebeşirle geldi

25 farklı renkte olmak üzere kendisi için üretilmiş özel 30 kilo tebeşir ile toplam 30 saat çizim yapan Julian Beever, üç boyutlu dev çalışmasında kaldırımı delerek dışarı çıkan bir Amarok’un yanında, Boğaz Köprüsü, Boğaz ve İstanbul’u da resmetti. Bir yandan İstanbul’un yeni yüzü gökdelenleri ve modern şehir manzarasını diğer yanda ise doğayı buluşturarak Amarok’un hem şehir hem de bir off road aracı olduğunu da vurguladı.

Çizim başından sonuna kadar Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasından izlenebiliyor

İstanbul ve İstanbullular’dan ilham aldığını söyleyen İngiliz sanatçının eserinin yapım aşaması Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasında da paylaşıldı. Beever’ın çalışmasının her aşamasında çekilen fotoğraflar da Volkswagen Ticari Araç’ın www.facebook.com/vwticariarac sayfasında yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı