Buradasınız
Home > Güncel > TVS’den Yeni Apachi: RTR150

TVS’den Yeni Apachi: RTR150

ISOTO bünyesinde yer alan HBI Motor A. Ş.’ nin 2005 yılından bu yana distribütörlüğünü yaptığı ve Hindistan’ ın en büyük üçüncü motorsiklet üreticisi olan TVS MotoPlus 2011 Fuarı’nda yeni modellerini sergiledi. TVS yıllık 3 milyon adede yaklaşan motorsiklet satışı ile dünyanın en büyük ilk 10 motorsiklet markası arasında yer alıyor. 2002 yılında dünyanın en prestijli kalite ödüllerinden biri olan “Deming Ödülü” nü kazanan ilk motorsiklet üreticisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

TVS MotoPlus Fuarı ile iki yeni modelini Türkiye pazarına sundu. 2007-2010 yılları arasında Türkiye pazarında önemli bir yer edinen Apache 150 modeli baştan aşağı yenilendi ve Apache RTR150 adıyla tekrar satışa sunuldu. TVS’ nin Türkiye pazarına sunduğu yepyeni modeli ise scooter segmentinde yer alacak Wego.

Apache RTR150

Motorsiklet pazarında rekabetin en yüksek olduğu segmentlerden biri olan Commuter segmentinde yer alan Apache RTR150’ nin 150 cc’ lik, 4 zamanlı, hava soğutmalı OHC  motoru 13.5 hp güç ve 12.3 Nm tork üretiyor. Apache RTR 150’ nin yeni donanımları arasında dijital gösterge panelini, LED stop lambasını, 270mm disk ön frenleri ve MIG gazlı amortisörleri sayabiliriz. Düşük emisyonlu Euro-3 çevre dostu ve aynı zamanda düşük tüketimli motora sahip Apache RTR 150, özellikle ticari amaçlı kullanıcıların ve bir başlangıç motorsikleti arayanların gözdesi olacak.

Wego

Scooter segmentinin yeni üyesi Wego düşük emisyonlu Euro-3 motora sahip. 110 cc’lik tek silindirli, elektronik ateşlemeli motor 8 hp güç üretiyor. CVT (V-matik) şanzıman kullanılan Wego’ nun dikkat çeken özellikleri arasında üstün teknoloji ürünü gövde ve denge teknolojisi BODY BALANCE yer alıyor.  Metal gövdesi ile rakiplerinden ayrışan Wego’nun, hem ticari hem de hobi kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı