Buradasınız
Home > Güncel > TÜVTURK’tan İddialara Cevap Geldi

TÜVTURK’tan İddialara Cevap Geldi

Araç muayenesinde Türkiye’de tek yetkili kurum olan TÜVTURK, son günlerde internet üzerinden ve mail yoluyla yayılmaya çalışılan randevu verme hizmetinin kaldırıldığı yönündeki iddialara yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. İşte açıklamanın tam metni;

“İnternet ve e-mail yoluyla yayılmaya çalışılan, “TÜVTURK kendi internet sitesinden ücretsiz olarak randevu verme hizmetini kaldırdı, farklı ve ücretli numaralara yönlendirme yaparak vatandaşları mağdur ediyor” şeklinde özetlenebilecek iddialar ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamayı dikkatinize sunmak isteriz.

Saygılarımızla

TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları

  • T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın denetiminde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olan TÜVTURK, 196 sabit istasyonunun 155’inde randevulu muayene hizmeti vermektedir.
  • Araç muayene randevuları www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve kendi çağrı merkezimizden ücretsiz olarak verilmektedir. Bu hizmetin kaldırılması gibi bir durum, kesinlikle söz konusu değildir.
  • Bunun dışında, şirketimizin internet sitesinden farklı bir numaraya ya da kuruma herhangi bir yönlendirme yapılması da söz konusu değildir.
  • Bizim dışımızda farklı kişi ve kurumlar, kendi inisiyatifleri ile yine herkese açık olan internet sayfamızı kullanarak muayene randevu hizmetine aracılık hizmeti vermekte, bunu da reklam çalışmaları ile duyurmaktadırlar. Bu aracılık hizmeti ile, kurum olarak bizim hiç bir ilgimiz bulunmamaktadır.
  • Hal böyleyken, kurumumuz hakkında yalan olduğu açık olan ve itibarımızı zedeleyecek nitelikte ithamlar içeren bu iddiaları ortaya atan ve yayan kişiler hakkında yasal yollara başvuracağımızı kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı