Buradasınız
Home > Güncel > Turkuaz Şehrin Vizyonunu Değiştirecek

Turkuaz Şehrin Vizyonunu Değiştirecek

CARMEDYA.COM – Turkuaz şehrin vizyonunu değiştirecek. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın (İTEO) İBB ile birlikte yürüttüğü, ‘Turkuaz Taksi’ projesi hayata geçti. 

İstanbul’un ilk turkuaz taksisi İstanbul trafiğinde çalışmaya başladı.

Turkuaz Şehrin Vizyonunu Değiştirecek

İTEO’nun farklı segmentlerde taksilerle İstanbullu’ya hizmet etme projesi turkuaz renkli Tesla marka otomobille başladı. İki gündür İstanbul’da test sürüşleri yapılan turkuaz taksi ilgi görüyor.

Yüzde yüz elektrikli olan otomobil çevre dostu. Üst segment otomobil meraklılarının ilgisini çeken Tesla İstanbul trafiğinde meraklı bakışlara sebep oldu.

Yüzde 15 Farklı Tarife

Sarı taksilere göre yüzde 15 farklı tarife ile çalışan turkuaz takside indi-bindi ücreti 11,50 TL.  Şimdilik bir adet olan turkuaz taksinin sayısının yakında iki yüz olması planlanıyor. Turkuaz takside iTaksi, navigasyon ve kamera sistemi de mevcut.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı