Buradasınız
Home > Güncel > Türkiye’nin İlk Profesyonel Yarış Simülatörü: SIMTECH

Türkiye’nin İlk Profesyonel Yarış Simülatörü: SIMTECH

Sitron Bilişim tarafından 2 yıllık bir AR-GE çalışmasının ardından, Amerikan ve Alman çözüm ortakları ile son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız AVCI katkılarıyla geliştirilen “Türkiye’nin İlk Profesyonel Yarış Simülatörü” SIMTECH basına tanıtıldı.

5 Mayıs 2012 günü Point Hotel Barbaros’ta yer alan The Game salonunda yapılan lansmana AK Parti İstanbul milletvekili eski milli futbolcu Hakan ŞÜKÜR, Türkiye Digital Oyunlar Federasyonu TUDOF Başkanı Mevlüt DİNÇ ve simülatörlerin gelişimine destek olan son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız AVCI da katıldı. Kalabalık bir katılıma sahne olan organizasyonda yazılı, görsel ve dijital medya mensupları STP3000 ve STP3100 olmak üzere iki ayrı modeli bulunan simülatörleri yakından tanıma ve test etme imkanı buldular.

Ralli pilotluğu tecrübesine, aldığı makina mühendisliği eğitimini de katan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı, SIMTECH’in geliştirilmesine büyük destek verdi. Uzun zamandan beri bilgisayar ve konsol oyunlarına da büyük ilgisi olan Yağız Avcı, aynı zamanda sanal dünyanın da en hızlı isimlerinden biri…

SIMTECH simülatörlerde kullanılan malzemelerin tamamı uzun süren testler sonucunda belirlenmiş, dünya çapında kalitesini kanıtlamış ürünler olması ile de dikkat çekiyor. SIMTECH her türlü gerçekçiliği elde edebilmek için yürütülen Ar-Ge çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan simülatörler Türkiye’nin en gerçekçi yarış simülatörü halini aldı.

Türkiye’nin İlk Profesyonel Yarış Simülatörü SIMTECH hakkında bilgiye; www.simtech.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı